Liverpool vyhrál také zásluhou kuriózní chyby brankáře

Fotbalisty Liverpoolu v utkání 28. kola anglické ligy na hřišti Boltonu nasměrovala za výhrou kuriózní chyba domácího brankáře. Finský reprezentant Jussi Jääskeläinen v 11. minutě chtěl zachytit střelu kapitána Liverpoolu Stevena Gerrarda směřující těsně mimo, ovšem skákavý míč se od něj odrazil tak nešťastně, že doskákal za brankovou čáru.

Zaskočený Bolton pak odvracel jeden útok hostů za druhým a kapituloval ještě dvakrát. Po závaru před brankou a nastřelené tyči se prosadil umístěnou střelou Nizozemec Babel. Čtvrthodiny před koncem ranou z 20 metrů zvýšil obránce Aurelio. Domácí alespoň snížili zásluhou střídajícího Cohena.

Liverpool se sice díky vítězství vyhoupl na čtvrté místo v tabulce, ale radovat se z něj mohl jen pár hodin. Ve večerním zápase totiž Everton zdolal na svém hřišti Portsmouth 3:1 a vrátil se na pohárové příčky na úkor Reds.

O triumfu Evertonu rozhodl dvěma góly Yakubu, který se poprvé prosadil hlavičkou už po osmi vteřinách utkání. Hosté se ale nedali zahanbit a ještě před přestávkou vyrovnali zásluhou Jermaina Defoea. To však bylo z jejich strany vše a po změně stran už ovládli duel domácí. Na 2:1 nejprve zvýšil Tim Cahill a konečnou podobu dal výsledku znovu Yakubu.

Výsledky - 28. kolo:

Bolton - Liverpool 1:3 (79. Cohen - 11. vlastní Jääskeläinen, 60. Babel, 75. Aurelio)
Everton - Portsmouth 3:1 (1. a 81. Yakubu, 73. Cahill - 38. Defoe)

[ 2.3.2008 - ČTK, eFotbal.cz l Foto: Reuters]