Barcelona přišla o vítězství, na Real ztrácí sedm bodů

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Barcelony nedokázali plně využít sobotní porážky vedoucího Realu Madrid a náskok svého rivala stáhli pouze o bod na sedm bodů. Katalánský velkoklub remizoval 2:2 v Almeríi, přičemž vítězství ztratil pět minut před koncem řádné hrací doby.

Barcelona na hřišti devátého týmu tabulky dvakrát vedla a pokaždé o náskok přišla. Na Krkičův gól z dorážky zareagoval ještě do poločasu hlavou Pulido, totéž se opakovalo i v druhé půli. Favorizované hosty sice dostal v 57. minutě do vedení 2:1 po Henryho přihrávce kamerunský kanonýr Eto'o, pak však viděl během 13 minut dvě žluté karty Gabriel Milito a domácí přesilovku využili dalším gólem hlavou po rohu díky Ucheovi.

V dresu Pamplony odehrál celý zápas český záložník Jaroslav Plašil. Pro spoluhráče připravil podle serveru Marca.com několik slibných šancí, ti však nebyli s to je zakončit, a tým si tak ze hřiště Valladolidu odvezl bezbrankovou remízu.