Wenger: Můžeme dohnat třetí Liverpool

Wenger: Můžeme dohnat třetí Liverpool

Kouč Arsenalu Arsene Wenger říká, že jeho stále se lepšící mladé mužstvo může v Premier League dohnat třetí Liverpool. Arsenal v nedělním duelu 29. kola Reds na Highbury dokázal porazit 2:1 po dvou trefách kanonýra Henryho.

Arsenal v týdnu vyřadil z Ligy mistrů Real Madrid, ale v domácí soutěži neprožívá nejlepší sezónu. Nedělní výhra posunula klub ze severního Londýna na pátou pozici, dva body za sousedy z Tottenhamu a osm bodů za trápící se Liverpool.

"Myslím, že Liverpool můžeme dohnat," řekl Wenger. "Myslel jsem si, že to dokážeme, pokud vyhrajeme tento zápas." Wenger řekl, že jeho tým získal mimořádné sebevědomí díky postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. "Nechali jsem ve středečním zápase mnoho sil, ale teď to byl už třetí skvělý výkon týmu v jednom týdnu," doplnil Wenger.

Arsenal navíc ještě před osmi dny porazil na Creaven Cottage Fulham 4:0. "Tým pomalu objevuje svůj potenciál a posiluje své sebevědomí i víru ve vlatní schopnosti," uvedl Wenger. Thierry Henry dal Liverpoolu oba góly. Vítězný poté, co zachytil špatnou zpětnou přihrávku Stevena Gerrarda. Wenger také zvlášť pochválil osmnáctiletého španělského záložníka Fabregase. "Viděl jsem mnoho mladých hráčů a on patří k nejlepším z nich," řekl francouzský kouč.

[ 13.3.2006 - Reuters / eFotbal ]