Baroš není vážně zraněn, brzy může hrát

Baroš není vážně zraněn, brzy může hrát

Zranění kotníku útočníka Milana Baroše není vážné a neohrozí jeho start na červnovém mistrovství světa v Německu. Čtyřiadvacetiletý hráč Aston Villy se ve čtvrtek dozvěděl výsledky vyšetření, které vyvrátilo možné poškození vazů v kotníku či zlomeninu.

Baroš má jen výron a nejpozději do tří týdnů by chtěl znovu nastoupit v soutěžním utkání.

Baroš si oddechl, když mu ošetřující lékaři oznámili dobrou zprávu. "Určitě jsem rád, že to dopadlo právě takhle a není tam žádný vážný problém. Hlavní je, že drží vazy i všechny kosti," řekl Baroš. "Je dobře, že se relativně brzy zapojím zpátky do hry. Čím dříve to bude, tím lépe. I kvůli mistrovství světa," dodal bývalý hráč Ostravy a Liverpoolu.

Před necelými třemi lety si kotník na pravé noze zlomil, proto měl obavy, když si jej v úterním pohárovém utkání proti Manchesteru City znovu pochroumal. Reprezentační útočník musel už na konci prvního poločasu střídat a od té doby žil v nejistotě. "Už jsem klidnější. Teď už záleží jen na tom, jak rychle mi spadne otok. Postupně budu moci nohu zatěžovat," uvedl Baroš, kterého nyní čeká intenzivní rehabilitace.

[ 16.3.2006 - ČTK / eFotbal ]