Boj o druhé místo s milánskou příchutí

Boj o druhé místo s milánskou příchutí

Inter Milán a jeho městský rival AC. To jsou nejžhavější kandidáti na druhé místo v Serii A. Ve 30. kole soutěže hostí Inter Lazio a AC se představí na hřišti Udinese. Ztráta některého z celků přitom může znamenat výraznou výhodu pro soupeře.

Na vedoucí pozici tabulky v klidu pobývá Juventus, který má navzdory výpadku formy téměř jistý titul. Pozici si upevnil například minulý víkend, kdy remizoval s druhým AC Milán 0:0.

O mnoho dramatičtější je proto situace za jeho zády, kde se o stříbrnou příčku rvou milánské celky. Třetí Inter ztrácí na AC dva body a vypadá to, že boj o přímé postupové místo do Ligy mistrů potrvá do konce sezony. Ve hře je stále také čtvrtá Fiorentina, která má na kontě 56 bodů.

Lazio, hostitel Interu, je jen stínem týmu, který v roce 2003 dosáhl na čtvrtou příčku v Serii A. Římský celek momentálně figuruje na sedmém místě, kam se dostal díky vítězství nad Regginou 3:1. Na postupovou příčku do Poháru UEFA ztrácí dva body. Lazio se bude proti Interu muset obejít bez vyloučeného Paola Di Cania, zato se může pochlubit dvěma hráči ve výborné formě - Tommasem Rocchim a Goranem Panděvem.

Největší pozornost na sebe v neděli pravděpodobně upoutá probuzený střelec Interu Adriano, který minulý víkend proti Sampdorii ukončil sérii deseti zápasů bez vstřeleného gólu.

Pokud Inter prohraje, může se mu druhé AC utrhnout na rozdíl pěti bodů, což už je solidní náskok. Navíc úspěšnější milánský celek hraje s Udinese, které posledních osm zápasů nevyhrálo a jehož sebevědomí dostalo tento týden další ránu v podobě vyřazení z Poháru UEFA.

Juventus se chystá na souboj s Livornem

Juventus čeká s největší pravděpodobností snadné sousto v podobě Livorna, které sice figuruje na šesté příčce, ale po odchodu kouče Roberta Donatiho se nemůže dostat do bývalé formy. V posledních dvou utkáních se sestupem ohroženými celky z Cagliari a Parmy prohrálo, a navíc se proti Juventusu bude muset obejít bez nejlepšího střelce Cristiana Licarelliho, jenž má zraněný stehenní sval.

Fiorentina hostí Ascoli, jemuž škarohlídi na začátku sezony předpovídali sestup do druhé ligy, ale klub se nyní může pochlubit sérií sedmi zápasů bez porážky.

Program 30. kola:

Sobota 18. března:
18:00 Treviso - Cagliari
20:30 Livorno - Juventus

Neděle 19. března:
15:00 Chievo - Siena
15:00 Fiorentina - Ascoli
15:00 Inter Milán - Lazio
15:00 Lecce - Parma
15:00 Reggina - Empoli
15:00 Sampdoria - Palermo
15:00 Udinese - AC Milán
20:30 AS Řím - Messina

[ 17.3.2006 - Reuters / eFotbal ]