Inter se připravuje na Ronaldův příchod

Inter se připravuje na Ronaldův příchod

Další vzrušení do debaty ohledně odchodu hvězdného útočníka Ronalda z Realu Madrid vnesl v pátek majitel Interu Milán MASSIMO MORATTI, když prohlásil, že Brazilec má v jeho týmu dveře otevřené. "Pokud bude Ronaldo stále tak dobrý, jako je teď, a budeme přesvědčení, že by mohl vytvořit platnou útočnou dvojici s Adrianem, pak začneme uvažovat o jeho angažmá," naznačil v rozhovoru pro list Gazzetta dello Sport.

Ronaldo působil v Interu pět let. Roku 2002 pak přestoupil do Španělska, což mu fanoučci nedokázali dlouho odpustit. Tři roky dokonce přinášeli na stadion transparenty s nápisy, jenž vyzývaly Ronalda, aby se do Milána už nikdy nevracel.

Ronaldův odchod tehdy polechtal nervovou soustavu také samému Morattimu, který dnes vše zlehčuje. "Jeho případný návrat bude pouze sportovní otázkou, nikoli emoční," zdůraznil. "Já nejsem z těch, kdo v sobě chovají nějakou zášť a mimo to, s Ronaldem jsem vždycky vycházel bez problémů. Byl symbolem klubu, který v roce 1998 vyhrál Pohár UEFA a dvakrát sahal po triumfu v Serii A," připomíná.

Pokud se Ronaldo rozhodne z Realu odejít, nebude o jeho služby usilovat jen Inter. V únoru se například viceprezident AC Milán Adriano Galliani nechal slyšet, že Ronaldo má v jeho klubu dveře otevřené.

[ 17.3.2006 - Reuters / eFotbal ]