Premier League: boj o čtvrté místo vrcholí

Premier League: boj o čtvrté místo vrcholí

Tottenham čeká ve zbytku sezony těžký úkol: uhájit čtvrtou příčku před dotírajícími soupeři. Další šanci pojistit náskok budou mít v rámci 30. kola Premier League, v němž jeho síly prověří Birmigham.

Spurs mají 49 bodů, dva body na ně ztrácí Arsenal, který v sobotu hostí Charlton, o tři body zpět je Blackburn a 45 body se může pochlubit sedmý Bolton.

Svěřenci trenéra Blackburnu Marka Hughese se do boje o čtvrté místo přimíchali velice nenápadně, když vyhráli pět z posledních sedmi utkání. Nyní chtějí uspět doma proti Middlesbrough, které se ale v poslední době těší ze solidních výsledků, když například vyřadilo z Poháru UEFA AS Řím.

"Míč je nyní na naší straně hřiště. Když budeme hrát stejně jako v posledních několika týdnech, nevidím důvod, proč bychom se nedostali do nejlepší čtyřky," naznačil záložník Rovers STEVEN REID. "Boro se ale od Vánoc hodně zvedlo," dodal.

Liverpool, který se v neděli utká s Newcastlem, má na třetím místě náskok devíti bodů před Tottenhamem a také hodně posílené sebevědomí. Ve středu se totiž probudili jeho střelci, když deklasovali 5:1 Fulham. Ten se potýká se sérií nevýrazných výsledků a v neděli ho čeká další nesnadné sousto v podobě úřadujícího šampiona z Chelsea.

Program 30. kola:

Sobota 18. března:
13:45 Everton - Aston Villa
16:00 Arsenal - Charlton
16:00 Blackburn - Middlesbrough
16:00 Bolton - Sunderland
16:00 Manchester City - Wigan
16:00 West Brom - Manchester United
16:00 West Ham - Portsmouth
18:15 Birmingham - Tottenham

Neděle 19. března:
14:30 Newcastle - Liverpool
17:00 Fulham - Chelsea

[ 17.3.2006 - Reuters / eFotbal ]