Církvi se nelíbí milánské derby na Velký pátek

Církvi se nelíbí milánské derby na Velký pátek

Církevním hodnostářům se nelíbí rozhodnutí italské ligy přesunout milánské derby mezi AC a Interem na Velký pátek. Prestižní duel, který bude podle očekávání sledovat 79.000 fanoušků na vyprodaném San Siru, začne příští týden prakticky ve stejnou dobu, kdy se v Římě věřící vydají na Křížovou cestu. Krok zástupců soutěže kritizoval kardinál ERSILIO TONINI.

"Necitlivost fotbalového světa je odstrašující," řekl jednaosmdesátiletý kardinál listu Gazzetta dello Sport. "Pro toto rozhodnutí není žádná omluva," dodal.

Milánské derby se mělo původně hrát stejně jako další zápasy 34. kola v sobotu. Představitelé italské ligy zápas přesunuli na pátek, aby AC Milán dopřáli den navíc na přípravu před úvodním zápasem semifinále Ligy mistrů. K němu tým nastoupí proti Barceloně v úterý 18. dubna.

Španělský klub se tento týden rozhodl přeložit svůj příští ligový zápas rovněž na pátek a Milán ho následoval. "Nemohli jsme Barceloně dopřát den výhodu," řekl předseda italské ligy ADRIANO GALLIANI, jenž je zároveň místopředsedou AC.

[ 8.4.2006 - ČTK / eFotbal ]