Spurs se blíží do kvalifikace Ligy mistrů

Záložník Michael Carrick dovedl Totteham k vítězství 2:1 nad Manchesterem City v 33. kole Premier League. Spurs se tak výrazně přiblížili k účasti v kvalifikaci nadcházejího ročníku Ligy mistrů.

Domácí dostal minutu před přestávkou do vedení obránce Paul Stalteri a o konečné podobě vysledku rozhodl krásným volejem krátce po změně stran Carrick. Manchester City se zmohl na regulaci v podobě přesné trefy Řeka Georgiose Samarase, ale to bylo z jeho strany vše.

Vítězstvím si Tottenham pojistil čtvrtou příčku v Premier League a může se tak pomalu těšit na účast v kvalifikaci Champions League. Hlavní rival Spurs Arsenal hraje v neděli s Manchesterem United a šestý Blackburn se v sobotu utká s Portsmouthem.

V dalším zápase nedokázal Blackburn, který také ještě může pomýšlet na Ligu mistrů, porazit osmnáctý Portsmouth na jeho hřišti a po remíze 2:2 se sice dostal o bod před Arsenal na pátou příčku. Gunners ovšem mají zápas s Manchestrem united na Old Trafford k dobru. Blackburn dvakrát vedl. Po půlhodině hry se trefil Craig Bellamy po samostatném úniku a chladnokrevném zakončení, jímž nedal brankáře Kielymu šanci. Za deset minut ale vyrovnal Lomana LuaLua. Ve druhé půli se nejprve opět prosadil z deseti metrů Bellamy, ale dělbu bodů zajistil hlavou po centru Taylora Svetoslav Todorov.

Zápas Charlton - Everton skončil bezgólovou remízou a čtvrtý sobotní duel beznadějně posledního Sunderlandu s Fulhamem bylo ve 21. minutě ukončen kvůli sněhové vánici. Domácí přitom od 9. minuty prohrávali 0:1 zásluhou McBrideova gólu.

Do druhé ligy mohlo Sunderland definitivně poslat vítězství Birminghamu, tým Jiřího Jarošíka však vydřel na hřišti nováčka Wiganu jen remízu 1:1. Přesto jsou jeho výsledky z poslední doby příjemným překvapením. A Birmingham mohl i vyhrát... Jarošík nevyužil ve druhém poločase obrovskou šanci na vyrovnání, a tak se až v 77. minutě trefil Dunn. Birmingham je předposlední, ale na soupeře před sebou West Brom a Portsmouth ztrácí bod respektive dva.