Necid: Tijani je v pohodě

Historicky nejmladší střelec české reprezentace Tomáš Necid se stal králem ligového kola za předvedený výkon v nedělním utkání Slavie proti Teplicím. Červenobílý klub se dlouho nemohl dostat do zápasu a prohrával 0:1. Obrat nastartoval právě mladý střelec, který prokázal pevné nervy při exekuci pokutového kopu v 52. minutě. Do konce utkání přidal i svoji druhou branku v zápase a také proto jeho Slavia v Edenu opět zvítězila, tentokrát 3:1.

Momenty Tomáše Necida:

V 52. minutě vyvrcholila snaha Slavie o vstřelení vyrovnávací branky odpískanou penaltou proti teplické brance. Domluvu o to, kdo penaltu kopne, vyhrál právě Necid a postavil si míč na značku pokutového kopu. Ve vypjaté situaci zachoval pevné nervy a poslal Belice na druhou stranu brány - 1:1.

O osmnáct minut později odcentroval z pravé strany do vápna Jarolím přesně na hlavu Necida. Ten umě odblokoval stopera Teplic, až míč propadl na nehlídaného Belaida. Tuniský reprezentant hlavičkoval nevýrazně ale přesně - 2:1.

Dvanáct minut před koncem utkání pečetil Tomáš Necid svojí 11. brankou v sezoně vítězství Slavie v poměru 3:1. Na druhý úspěšný zásah v tomto zápase mu nahrával Milan Ivana a čerstvý reprezentační útočník se tváří v tvář Belicovi nemýlil a přesnou hlavičkou opět rozvlnil síť.

Před pokutovým kopem jste se dohadoval s Tijani Belaidem, kdo bude kopat. Vypadalo to, že nebyl spokojen, když jste mu míč sebral?

Já jsem si věřil a soustředil jsem se na samotnou penaltu. Potěšilo mě to i proto, že to bylo poprvé, kdy jsem se trefil do branky, která je v Edenu u našeho kotle. Tijani si určitě spravil chuť při druhém gólu, je v pohodě.

Proti Teplicím jste letos poprvé doma prohrávali. Co se odehrálo o přestávce v kabině?

Prostě jsme si řekli, že tak to dál nejde. Pečlivě se připravujeme na možné standardní situace a pak z jedné takové dostaneme gól. Před námi ale bylo ještě pětačtyřicet minut a my jsme chtěli dát gól a hlavně to utkání vyhrát.

Po patnácti kolech má Slavia luxusní, osmibodový náskok na druhého. Co by se muselo stát, aby přišla na jaře o titul?

My musíme hrát pořád svoji hru, na každý zápas se co nejlépe připravit. V tříbodovém systému nemusí náš náskok ještě nic znamenat.

Nemyslíte si, že byste si mohl přestupem do Ruska přibouchnout dveře do reprezentace? V minulosti se to českým hráčům stávalo.

Udělám všechno pro to, abych se v ruské lize prosadil a svými výkony si zasloužil další pozvánku do reprezentace.

Ve čtvrtek vás čeká asi klíčové utkání ve skupině Poháru UEFA proti Žilině. Co bude klíčem k úspěchu v tomto střetnutí?

Nečeká nás nic lehkého, s Aston Villou jsme nebodovali, i když jsme si to možná zasloužili. Myslím, že nejlepší bude navázat na výkon z druhého poločasu zápasu s Teplicemi. Žilina bude chtít také vyhrát, bude to zajímavé utkání, těšíme se na něj.

[ 25.11.2008 - Ondřej Novotný | Foto: slavia.cz ]