Owen se vrací do sestavy Newcastlu

Owen se vrací do sestavy Newcastlu

Anglický útočník MICHAEL OWEN se po téměř pěti měsících představí v dresu svého Newcastlu United, a to v sobotním zápase Premier League proti Birminghamu City.

Owenův návrat více než potěší také trenéra národního týmu Albionu Svena-Görana Erikssona, který musí nejpozději v květnu uzavřít nominaci na nadcházející mistrovství světa.

Šestadvacetiletý Owen si na Silvestra loňského roku zlomil v zápase s Tottenhamem Hotspur zánártní kůstku a v březnu podstoupil zatím poslední operaci zraněné nohy.

"Od pondělka trénuji a cítím se dobře. Dokonce lépe, než jsem předpokládal," chlubí se Owen. "Myslel jsem, že mě noha začne bolet, ale je to v pořádku. Dohodl jsem se s trenérem Glennem Roederem, že si v sobotu zahraju 20 minut a v dalších zápasech bych chtěl nastoupit na delší dobu," řekl hráč, který loni přišel do Newcastlu z Realu Madrid za 17 milionů liber.

Anglická reprezentace sehraje před šampionátem dva zápasy, a to 30. května s Maďarskem a 3. června s Jamajkou. Do mistrovství světa pak vstoupí 10. června zápasem s Paraguayí.

[ 27.4.2006 - Reuters / eFotbal.cz ]