Ferguson: Doufám, že Chelsea zpomalíme

Ferguson: Doufám, že Chelsea zpomalíme

Trenér Manchesteru United ALEX FERGUSON upozorňuje Chelsea, že jí jeho tým s radostí zkomplikuje obhajobu titulu. Pozici ale nebudou mít Red Devils vůbec jednoduchou - musejí dnes na Stamford Bridge svého soka porazit.

"Jedeme do Londýna vyhrát a zdramatizovat boj o titul," naznačil Ferguson. Proti bude parta Josého Mourinha v čele s kapitánem JOHNEM TERRYM. "Rádi bychom uhráli alespoň bod, bylo by to krásné pro nás i fanoušky," odtajnil záměř svůj i svých kolegů obránce Blues. "Mezi Chelsea a Manchesterem United vždycky panovala jistá rivalita, ale také vzájemný respekt. United mají za sebou šňůru podařených zápasů, čímž nás v závěru sezony dostali malinko pod tlak," všiml si Terry.

Ferguson si je vědom, že Chelsea udělá na Stamford Bridge vše proto, aby vyhrála. Papírové předpoklady má vynikající - letos zde triumfovala v 17 z 18 duelů. "Blues dělí od titulu jediný bod a není důležité, kde ho získají. Jelikož si zakládají na defenzívě, domnívám se, že na nás vyrukují se záměrem ten bod získat už dnes," zdůraznil.

Ačkoliv by byl Ferguson rád, kdyby Rudí ďáblové v sobotu zdramatizovali boj o titul, nebude mu vadit, když ho Chelsea pro sebe rozhodne v úterní dohrávce proti Blackburnu. Podle trenérových slov je totiž důležité, aby Rudí ďáblové ukázali soupeřům, že s nimi musejí v boji o nejvzácnější vavříny počítat i v příští sezoně. "V posledních dvou, třech měsících jsme se ukázali ve skvělém světle. Chtěli jsme tím všechny upozornit, že boj o titul bude v dalším ročníku hodně napínavý," varuje Ferguson.

Také Terry věří, že zápas s Manchesterem United naznačí ambice obou týmů pro příští sezonu. "Všichni začnou přes léto shánět posily a pokusí se nás sesadit z trůnu," domnívá se obránce Blues.

Český brankář Chelsea PETR ČECH tuší, že jeho tým čeká na Stamford Bridge dramatický zápas až do závěrečného hvizdu. "Vím, že potřebujeme získat jediný bod ze tří zápasů, ale bylo by krásné ho vybojovat nyní doma, před svými fanoušky," přeje si.

[ 29.4.2006 - bbc.co.uk / eFotbal.cz. Foto: Reuters ]