Sněhové kolo otevřel remízově Žižkov se Zlínem

Souboj dvou nejslabších týmů podzimní části fotbalové ligy skončil dnes na Žižkově remízou 1:1. Poslední Zlín měl na dosah vítězství, po hlavičce Kroči vedl od 41. minuty 1:0, až v nastavení zachránil domácím bod Sabou.

Jarní ligová premiéra začala s desetiminutovým zpožděním, když rozhodčí Adam nechal hráče přezouvat. Do první šance se dostal pronikající Kroupa již ve čtvrté minutě, ale namířil vedle. Žižkovští se snažili více útočit, ale nebezpečnější byl soupeř. Po deseti minutách prošel Rýdel přes tři obránce Žižkova a jeho jasnou šanci včasným vyběhnutím zmařil až gólman Bartalský. Po dalším rohu a závaru před žižkovskou brankou se obráncům podařilo střelu Dostálka odvrátit.

Domácí vsadili na tvrdost a za čtvrt hodiny viděli žluté karty Gabriel a Sabou. Další ostrý zákrok Straceného se stal osudný jemu samotnému. Zatímco zlínský hráč vstal a pokračoval v zápase, Straceného v 21. minutě odnesli z trávníku na nosítkách.

Do první šance se dostali domácí ve 25. minutě, kdy se Straka obešel i brankáře Baránka, ale míč směřující za brankovou času zbrzdil měkký terén a Kroča je stačil odkopnout na roh. Na druhé straně po rychlém brejku šel Bača na domácí branku, Bartalský proti němu vyrazil, ale ve skluzu na hranici pokutového území míč jen lehce tečoval. Pilař však už Baču zakončit nenechal. Do poločasu se ale hosté gólu dočkali. Ve 41. minutě Šmahajův centr po rohu našel u přední tyče Kroču a zlínský dlouhán hlavou skóroval.

Na stále se zhoršujícím trávníku moc prostoru ke kombinaci nebylo. Střela domácího Kučery z dvaceti metrů těsně minula branku, jinak zlínská obrana pracovala spolehlivě a domácí do vážnější šance nepustila. Naopak Čelůstka po hodině hry pronikl po pravé straně, na jeho centr si naběhl Bača, ale tísněn obráncem střílel těsně vedle. Když už se zdálo, že si hosté odvezou tři body, tak ve třetí minutě nastavení vyrovnal hlavičkou Sabou.

Hodně nespokojený s hrou svých svěřenců byl po remíze 1:1 se Zlínem trenér fotbalistů Viktorie Žižkov Zdeněk Šcasný. "Z mého pohledu je bod zlatý, nezasloužili jsme si jej. Nehráli jsme dobře, zápas se nám vůbec nepovedl," přiznal domácí trenér.

"Začali jsme sice slušně, ale vydrželo nám to jen pět minut. Vůbec jsme se nevyrovnali s terénem a neporadili si se způsob hry soupeře. Hráli jsme komplikovaný fotbal, Zlín dobře bránil a byl pohyblivější ve středu hřiště," pokračoval Ščasný. Ze svých hráčů pochválil jen brankáře Bartalského, který tým prý podržel. Na dotaz, jaký je stav zraněného Straceného, jen smutně dodal, že má vážně zhmožděný hrudník.

S rozpolcenými pocity hodnotil remízu zlínský trenér Ladislav Minář. "Před zápasem bychom bod brali, ale za průběh utkání jsme si zasloužili výhru. Inkasovali jsme až v nastaveném čase, proto jsem zklamán. Odvedli jsme dobrý výkon, ale nekoncentrovaností v závěru jsme přišli o výhru," konstatoval Minář.

Řekl, že není jednoduché přezimovat na posledním místě. "Navíc nám všichni neustále připomínali, že když neuspějeme v prvních dvou zápasech, tak je vše ztraceno. Dnešní utkání a další s Kladnem proto bereme jako klíčové," připomněl Minář. Těší ho alespoň to, že teď mají se Žižkovem lepší bilanci vzájemných zápasů, což na konci může hrát významnou roli.