Henry zajistil Barceloně ve Valencii alespoň bod

Hráči Barcelony ve 33. kole španělské ligy remizovali na hřišti Valencie 2:2. Alespoň bod zajistil lídrovi tabulky pět minut před koncem kanonýr Henry, náskok katalánského velkoklubu se ale může v neděli ztenčit na čtyři body, pokud Real Madrid vyhraje v Seville.

Aktuální kolo a tabulka Primera División

Barcelona přišla o sedmizápasovou sérii vítězství, protože se jí hrubě nevydařil závěr prvního poločasu. V něm inkasovala dva góly do šatny a přišla o vedení, které jí zařídil Messi. U argentinského útočníka nakonec ale začala i druhá gólová akce Barcy, protože po jeho volném přímém kopu poslal odražený míč do sítě náhradník Henry. Byl to pro něj už 17. gól v sezoně, Messi jich má na kontě o čtyři více.

Fotbalisté Málagy remizovali s La Coruňou dokonce na svém hřišti 1:1 a doplatili na to, že dvacet minut před koncem neproměnili penaltu. Úvodní branku dal ve 32. minutě po rozehrání nepřímého kopu uvnitř pokutového území domácí záložník Luque, který v minulosti působil i v dresu Deportiva.

Hosté vyrovnali krátce po přestávce, kdy střílený centr Mexičana Guardada usměrnil do branky hlavou středopolař Sergio. Málaga se mohla dostat znovu do vedení v 70. minutě, ale špatně mířenou penaltu Apoňa vyrazil Aranzubia.

[ 26. 4. 2009 - ČTK | Foto: goal.com ]