Jablonec ve strhujícím duelu přestřílel Slovácko

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Jablonce zvítězili v pondělní dohrávce 2. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti nad Slováckem 3:2. Rozhodující moment utkání přišel čtvrt hodiny před koncem zápasu, za stavu 2:2 si na rohový kop Haurdiče naskočil obránce Pavel Drsek a hlavou umístil míč k tyči.

Utkání jste mohli sledovat on-line na této adrese.

Hned v první minutě se diváci v Chance aréně dočkali na trávníku ošemetné situace, jablonecký Loučka po souboji v pokutovém území zasáhl míč rukou. Rozhodčí Paták jeho hraní jako nedovolené neposoudil, což se však vůbec nelíbilo hostujícímu útočníkovi Švancarovi, který u hlavního arbitra vehementně protestoval. Namísto změny verdiktu si však vysloužil pouze žlutou kartu.

Hosté byli zpočátku aktivnějším týmem. V 8. minutě neuhlídal Drsek Chmelíčka, jenž následně adresoval do pokutového území přesný pas. Fujerik ovšem zamířil pouze nad Špitovu branku. V 11. minutě se už ale hosté radovali. Po nádherné akci zasprintoval s míčem přes půl hřiště Švancara, vyměnil si míč s Chmelíčkem, lobem si obhodil Špita a do prázdné brány skóroval.

O chvíli později mohlo být srovnáno, Jablonečtí vyzráli na ofsajdovou past, Haurdič ovšem tváří v tvář Filipkovi neuspěl. V 15. minutě se ale Jablonečtí už branky dočkali. V pokutovém území posoudil hlavní sudí zákrok Valenty na Drska jako nedovolený a Pavlík z pokutového kopu srovnal stav.

Stejný hráč mohl skóre o čtyři minuty později zcela otočit. Jeho krásnou ránu z přímého volného kopu ale Filipko bravurně vyrazil. Posléze to zkoušel pravačkou Lafata, ani on ale proti gólmanovi Slovácka neuspěl. Nádherný fotbalový moment předvedl ve 40. minutě Randa. Hostující zadák napálil míč z dálky z voleje, jeho dělovku však zázračně vyrazil Špit na roh. Do kabin šli spokojenější domácí fotbalisté. Lafata vypíchl před Filipkem míč, Drsek poslal míč před branku a Jan Vošahlík už poté neměl problém uklidit balon do prázdné brány.

Po přestávce mohli Jablonečtí svůj náskok zvýšit, z velké šance však míč do branky dopravit nedokázali, naopak hned z protiútoku utekl výborný Švancara, který naservíroval Chmelíčkovi a ten střelou k tyči překonal Špita. Severočeši však znovu strhli vedení na svou stranu. Čtvrt hodiny před koncem si na rohový kop Haurdiče naskočil Drsek a hlavou umístil míč k tyči. Na vítězství Jabloneckých už nic nezměnily ani obrovské šance hostů.

V rozmezí 81. - 83. minuty si Slovácko vypracovalo hned tři velké šance, ani jednu z nich však nedokázalo zužitkovat. Nejblíže ke gólu měl Švancara, který kličkou obešel i Špita, jeho slabé zakončení však z brankové čáry vykopl jablonecký kapitán Pavlík. Ve výborném a pohledném utkání tak porazil Jablonec Slovácko 3:22. kolo první ligy:

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)
Branky: 15. Pavlík z pen., 41. Vošahlík, 75. Drsek - 10. Švancara, 55. Chmelíček. Rozhodčí: Paták - Novák, Gallo. ŽK: Švancara, Cleber. Diváci: 3380.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský (90. Eliáš) - Haurdič, Pavlík, Loučka, Kovařík (63. Michálek) - Lafata, Vošahlík (75. Vukovič). Trenér: Komňacký.

Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Šimáček, Urbánek - Fujerik, V. Valenta (63. Perůtka), Abrahám, Cleber - Švancara, Chmelíček (73. Ondřejka). Trenér: Mazura.