Ribéry byl povolán do reprezentace i přes zranění

Ribéry byl povolán do reprezentace i přes zranění

Trenér francouzské reprezentace Raymond Domenech povolal pro utkání kvalifikace mistrovství světa proti Fearským ostrovům 22 hráčů včetně Francka Ribéryho, který však chtěl původně tento zápas vynechat.

Ofenzivní záložník Bayernu Mnichov v týdnu před nominací projevil přání, aby mohl doléčit pochroumané levé koleno. Trenér Francouzů Raymond Domenech si přesto bez hlavní opory nedokáže nominaci představit. "Franck neřekl, že nemůže hrát, ale to, že nevydrží na hřišti 90 minut. Myslím, že pokud to bude nutné, může nám pomoci třeba jen i 30 minut," vysvětlil kouč Francouzů své rozhodnutí.

V nominaci však chybí defenzivní záložník Partick Vieira, který v uplynulé sezóně neodehrál moc zápasů na klubové úrovni, a také duo obránců Gael Clichy a Jean-Alain Boumsong kteří musí dohnat tréninkové manko.

Cíl Francie je jasný. "Proti Faerským ostrovům prostě musíme získat tři body," řekl rezolutně Domenech. Zápas se bude hrát 12. srpna v Torshavnu. Francouzi jsou v 7. kvalifikační skupině na průběžném druhém místě za Srbskem. V průběhu bojů už ale ztratili čtyři body za prohru v Rakousku a remízu v Rumunsku.