Sparta chce uspět proti neporaženému Jablonci

Sparta chce uspět proti neporaženému Jablonci

Pražská Sparta hostí v sobotu od 18.15 hodin v 7. kole Gambrinus ligy na domácím hřišti před kamerami ČT dosavadního lídra tabulky tým FK BAUMIT Jablonec, který v novém ročníku nejvyšší soutěže zatím neokusil hořkost porážky.

Trenér Spaty Jozef Chovanec předpokládá, že Jablonečtí nepřijedou na Letnou s defenzivní taktikou. "Věřím, že to od Jablonce bude podobné jako v minulých zápasech. To znamená, že se nebude prezentovat pouze hlubokou defenzivou, ale trošku otevře hru. Nám by to mohlo vyhovovat, navíc je pak zápas mnohem zajímavější i pro diváky. V žádném případě tím ale neříkám, že bychom si na Jablonec neměli dávat pozor, naopak, víme o tom, že soupeř disponuje velmi kvalitními hráči a umí se prosadit před brankou soupeře," zdůraznil sparťanský kormidelník.

Ten nebude moci využít služeb některých opor, vedle Bergera nebudou k dispozici kvůli zranění ani Kladrubský, Kucka, Jirouš či Holenda. "Honza Holenda už se připojil k týmu, trénuje s námi. Bohužel ho však nemůžeme využít na plno, protože jeho poranění kotníku bylo skutečně hodně vážné. Hráč s jinou mentalitou by v téhle chvíli ještě marodil, Honzova touha po co nejrychlejším návratu je ohromně znát. O postupu rekonvalescence Jirky Kladrubského jsem denně informován, Jirka s námi stejně jako Honza Holenda absolvuje některé části tréninku, stále má však individuální plán a jeho zatížení je logicky mnohem větší než u zdravých hráčů. Podle informací, které mám od lékařů, se jeho návrat na trávníky vyvíjí velmi dobře, musíme však být hodně opatrní a nic neuspěchat," prohlásil kouč Sparty.

Několik letenských fotbalistů vyplnilo ligovou pauzu plněním reprezentačních povinností - Roman Hubník, Alexander Prudnikov a Martin Zeman. "Všichni budou na utkání k dispozici.," řekl Chovanec. Zbytek týmu v reprezentační přestávce především čerpal síly na náročný podzimní program, který je čeká. "Start do sezony byl velmi náročný, prakticky během měsíce jsme odehráli devět zápasů. Nyní jsme potřebovali načerpat psychické i fyzické síly, protože nás nyní čeká opět ohromně nabitý program, zápasy budou následovat v rychlém sledu," dodal kouč Sparty.

Jablonečtí fotbalisté míří na Letnou v pozici vedoucího celku Gambrinus ligy. Roli lídra by rádi potvrdili i na půdě silného soka. "Zajíždět na Spartu je svátek, ať tu ligu vedete nebo jste na jejím chvostu. Je to tradice, Sparta je českým velkoklubem. My chceme k fotbalovému svátku přispět kvalitním výkonem," řekl v pátek jablonecký trenér František Komňacký.

"Sparta je silným a kvalitním týmem. Dere se tabulkou vzhůru a je potřeba velkou sílu Sparty respektovat. Na druhou stranu nepojedeme do Prahy s poraženeckou náladou. Chceme být Spartě důstojným soupeřem a hrát aktivní fotbal. Bylo by bláhové, kdybychom se jen bránili, to by nebyl správný recept. Musíme také soupeře trápit směrem dopředu," přiznal sedmapadesátiletý kouč, kterému dělají starosti zdravotní problémy některých hráčů.

"Bohužel se nám oba naši reprezentanti Vošahlík a Haurdič vrátili se zraněním a jejich strart v sobotu je nepravděpodobný. Zranění k fotbalu bohužel patří, nedělám z toho tragédii. Věřím, že hráči, kteří místo nich dostanou příležitost ukáží, že do týmu patří," řekl Komňacký, jenž naopak bude moci nasadit do hry novou posilu týmu, tvořivého záložníka Marka Jarolíma.

"Marek Jarolím zapadl do mužstva dobře. Od prvního tréninku ukazuje, že je to typ hráče, který naše mužstvo potřebovalo. Technicky a kombinačně je velmi silný. Pokud se nic nepředvídatelného nestane, tak nastoupí na Spartě v základní sestavě," doplnil Komňacký.