Procházkova trefa z půlky kandiduje na gól roku

Procházkova trefa z půlky kandiduje na gól roku

Kandidátem na "Gól roku" může být po dnešním utkání 8. kola první ligy mezi Olomoucí a Kladnem (1:2) i levý obránce Středočechů Jan Procházka. V 6. minutě duelu totiž z půlky hřiště napřáhl a přeloboval domácího gólmana Drobisze.

"Byl jsem moc venku, je to moje chyba. Ztratili jsme míč a než jsem stačil zacouvat, tak už balon letěl do branky," uznal domácí gólman Petr Drobisz. "Viděl jsem prostě, že je brankář dost venku a zkusil jsem to," radoval se Procházka. "Určitě nám takhle rychlý gól pomohl. Měli jsme v hlavách ještě jarní výhru v Olomouci 3:1 a domácí po tom gólu asi taky," smál se kladenský obránce.

Sigma dostala ještě jeden hloupý gól. Na začátku druhého poločasu tečovala domácí obrana střelu Holuba opět nad Drobisze a ten na oblouček nedosáhl. "V tu chvíli mi bylo jasné, že to je zase zápas blbec," poznal Drobisz.

Kladenské prokletí tak domácí neprolomili. "Přitom kluci byli v týdnu pořádně nažhavení. Remíza v Mladé Boleslavi a především velmi dobrý výkon z toho zápasu nám dodával sebevědomí," přiznal domácí trenér Zdeněk Psotka. "Ale dnešní výkon byl opět špatný. Určitě ho ovlivnil první gól, ale pořád jsme před sebou měli 85 minut zápasu a měli jsme se víc prosazovat v koncovce. S předfinální fází jsem dnes hrubě nespokojen," dodal Psotka.

Zato kladenská šatna opět bouřila nadšením. "Byl to v mnohém podobný zápas jako ten na jaře. Z něho jsme se také trochu snažili vycházet, protože to byl prostě povedený duel," prozradil kladenský kouč Martin Hřídel. "A dneska se nám to opět povedlo. Dali jsme krásný první gól, druhý trochu šťastný a nebýt té penalty, tak jsme domácí do zápasu skoro nepustili," pochvaloval si Hřídel.