Marko: Hráči čekali, že se soupeř porazí sám

Marko: Hráči čekali, že se soupeř porazí sám

Trenér Příbrami Karol Marko svým hráčům po dnešním střetnutí na Strahově, kde prohráli se střížkovskými Bohemians 0:1, vytýkal špatný přístup k utkání. "Vstoupil jsme do zápasu dobře, ale při hře mi ze strany našich hráčů chyběla agresivita, nejspíš si mysleli, že se Bohemka porazí sama. Přišla však jedna standardní situace, špatné postavení hráčů a zápas byl rozhodnutý. Vždycky tvrdím, že v české lize je dobře zahraná standardka smrtonosná zbraň a dneska se to plně prokázalo," prohlásil nespokojený Marko.

"Ve druhém poločase jsme hráli aktivněji, ale už se začala projevovat křečovitost. Určité šance jsme měli, ale vždycky přišlo špatné řešení situace. Místo přihrávky střela, místo střely přihrávka, však to všichni známe. Naše mužstvo je velmi mladé, a ti kluci musejí ještě hodně pracovat. Bohemka má daleko víc zkušených hráčů a nikdo by si neměl myslet, že se na její hřiště bude jezdit pro body. Nakonec jsme v závěru sice soupeře fyzicky přehrávali, hráli jsme na riziko, ale zvrat se nám nepodařil," dodal Karol Marko.

Ani trenér Střížkova Jaromír Jiráček nebyl s výkonem zelenobílých spokojen, ale tři body jeho týmu velmi pomohly psychicky. "V minulém kole jsme na Baníku hráli mnohem lepší fotbal, ale nepřivezli jsme si nic. Dneska jsme hráli hlavně ve druhém poločase daleko hůře a získali jsme všechno," prohlásil Jindráček.

Zkušení hráči jako Kincl, Turtenwald, Zoubek a Dobeš zvládli zápas po taktické stránce lépe než Příbram. "Byl to z naší strany nejprve takový rozpačitý fotbal, bez šancí, bez soubojů, takový vyčkávací. Ale celý týden jsme trénovali standardní situace a jedna z nich rozhodla. Po přestávce jsme hráli takový ekonomický fotbal. Soupeři jsme dovolili naši branku ohrozit jen dvakrát a brankář Belaň nás tentokrát podržel," dodal Jindráček.