Karoch: Mistr musel spolknout tři hořké pilulky

Karoch: Mistr musel spolknout tři hořké pilulky

První derby pražských „S“ v letošní sezoně je za námi. Spartě se podařilo dobýt Eden, díky čemuž se dostala na třetí místo v tabulce. Tu vede stále překvapivě Jablonec o bod před Teplicemi. Podle experta Pavla Karocha však tento stav nepotrvá věčně. V rozhovoru pro eFotbal okomentoval i vstupné na Strahov.

Jak se vám líbilo derby, v němž padla jediná branka a šancí nebylo příliš mnoho?
Zápas měl slušné tempo, Slavia se snažila přehrát soupeře kombinační hrou, ale Sparta jí to aktivní obranou příliš nedovolila. Tlak Slavie přišel až od zhruba 70. minuty, kdy začala více riskovat, ale jen za cenu toho, že otevřela Spartě prostor pro brejky a dovolila jí vytvořit si šance.

Našlo se v zápase něco, co vás překvapilo?
Obě mužstva se snažila prosadit vlastní hrou. Sparťané tím, že hráli vlastně od začátku na dva štíty (Hušek – Kovba), později duo Hušek - Hoheneder rezignovalo na kreativitu a vyloženě čekalo na chyby Slavie, a ty přišly.

Hodně se hovoří o nejisté pozici kouče Karla Jarolíma na lavičce úřadujícího mistra. Jaký je váš pohled na situaci?
Pravdou je, že management Slavie, fanoušci a mužstvo museli v poslední době spolknout tři hořké pilulky v podobě vyřazení z Ligy mistrů s hratelným soupeřem, špatné výsledky v Evropské lize a také v Gambrinus lize. A to je určitě na pováženou vzhledem ke kádru, kterým Slavia disponuje a k investovaným prostředkům. Na druhou stranu je Slavia dvojnásobným mistrem a nedávno se do Ligy mistrů probojovala. Nemám dostatek informací o kompetencích a situaci v klubu, abych mohl zodpovědně říct, jestli je čas na nějakou razantní změnu.

Lize zatím dominují Jablonec s Teplicemi. Je to pro vás překvapení?
Obě mužstva si v klidu pracují, nejsou pod tlakem a ty celky mají takříkajíc formu, funguje jim to. Jsou v herní a výsledkové pohodě, což je něco, o co pražská „S“ a další mužstva zatím jen usilují.

Čekáte, že jim to vydrží nebo je to podle vás jen krátká etapa, která se v závěrečném zúčtování příliš neprojeví?
Myslím si, že na těchto pozicích mohou ještě nějakou chvíli vydržet, ale bude se jim to dařit jen do doby, než se Sparta, Slavia nebo další z favoritů soutěže herně a výsledkově chytí.

Co jste říkal na derby „klokanů“ a zejména na cenu vstupného 300 korun pro hostující Bohemians 1905?
Podle mého názoru to je opravdu tragédie a upřímně mě mrzí, že k takovému nedůstojnému chování v naší soutěži dochází. Soupeře a fanoušky, a to také cizí, je třeba respektovat a vážit si jich.