Dovalil: S třemi penaltami z šesti se vyhrát nedá

Dovalil: S třemi penaltami z šesti se vyhrát nedá

Česká fotbalová reprezentace do 20 let včera večer podlehla v osmifinále MS v Egyptě Maďarům až na pokutové kopy a její cesta šampionátem skončila. Podle trenéra českého týmu Jakuba Dovalila byli jeho svěřenci lepší a měli rozhodnout duel ještě před penaltami.

Zápas skončil v základní hrací době 1:1, v nastavení se každý tým trefil ještě jednou a rozhodnout tak musely až pokutové kopy.

"Prohrávali jsme, otočili jsme to, ale nakonec výsledek neudrželi. Ke konci jsme neproměnili šance, myslím, že větší, než měli Maďaři. A tam se rozhodlo. A pak jsme ze šesti penalt nedali tři, což je velké procento. S tím se rozstřel vyhrát nedá," litoval na svazových stránkách trenér českého mužstva Jakub Dovalil.

Mladí Češi sice v základní hrací době neprohráli žádný ze čtyř zápasů mistrovství světa, ale přesto jedou domů. "Myslím, že čtvrtfinále by nám slušelo víc, bylo reálnou možností tohoto týmu. Prostě se potvrdilo, že fotbal je nevyzpytatelný. My jsme neodehráli zápas proti Kostarice dobře, přesto jsme ho vyhráli. Proti Maďarům, troufám si tvrdit, jsme byli o něco lepší, bohužel jsme vypadli na penalty. Nedá se nic dělat," uvedl Dovalil.

Přesto český tým splnil cíl, kterým byl postup ze základní skupiny. "To bylo pozitivní. Penalty jsou loterie a těžko říci, co by bylo dál, kdyby dopadly opačně. Pozitivní určitě je i to, že jsme zde dali sedm branek a rovnoměrně se o ně podělili všichni útočníci – Vošahlík, Chramosta i Rabušic dali po dvou a Pekhart jednu. Splnili tedy dobře svůj úkol. Spokojenost musí být i s vystupováním mužstva po celou dobu pobytu na turnaji. Nepříjemné je zranění Tomáše Pekharta a samozřejmě i to, že jedeme domů, aniž bychom ve hře prohráli," zakončil pětatřicetiletý kouč.