Hašek: Musíme hrát tak, aby na nás lidé byli hrdí

Hašek: Musíme hrát tak, aby na nás lidé byli hrdí

Trenér české reprezentace Ivan Hašek vedl v pátek večer na stadionu Slavie v Edenu poslední trénink před sobotním duelem kvalifikace o účast na mistrovství světa 2010 proti Polsku. Podle jeho slov na tiskové konferenci jsou připraveni nastoupit všichni hráči, zdravotní potíže nejsou.

"Kromě Svěrkoše, jehož jsme nahradili Sionkem, jsou všichni hráči zdraví. Celý týden se připravovali tak, aby mohli podat v sobotu ten nejlepší výkon a uspokojili i ty nejnáročnější požadavky. Máme zcela jasno o rozestavění i o konkrétní jmenovité sestavě. Definitivně všechno potvrdí dnešní páteční trénink," prohlásil Ivan Hašek.

Jeho realizační tým hodně zaměstnalo shánění informací o polském týmu, který doznal po výměně trenéra řadu změn. "Dneska už jsme na tom mnohem lépe než na začátku soustředění. Od lidí, kteří v Polsku pracují, z polské televize i dalších médií, jsme získali velmi mnoho poznatků. Dnes jsem schopen říci, že z 80 procent vím, v jaké sestavě Poláci nastoupí i v jakém budou rozestavění. Budou mít mimo jiné dvě změny v obraně," podhalil trenér reprezentace.

Hašek si neláme hlavu s názory polské veřejnosti, že jejich národní tým už ztratil šanci na účast na mistrovství světa. "Nějakou ještě mají a ta naše je větší jen o jediný bod. To je všechno, co na ně máme. V Chorzówě nás Poláci přehráli. Nic nevzdávají a jsem si jist, že náš čeká velký boj. Poláci mají kvalitní tým. Ať vezmete post po postu a zamyslíte se nad kterýmkoliv hráče polské sestavy, najdete tam bojovníka a velkou individuální kvalitu, která se uplatňuje ve vyspělých zahraničních ligách. Nesmíme je podcenit ani na sekundu," varoval kouč národního týmu.

Jeho mužstvo je postaveno před úkol zápas vyhrát za každou cenu a velkou roli v českých nadějích bude hrát i výsledek druhého sobotního střetnutí Slovensko - Slovinsko. "Ten zápas je samozřejmě důležitý a bude dobré, když Slováci zvítězí, i když jim k přímému postupu stačí jenom remíza. Ale během sobotního střetnutí s Poláky musíme myslet jen na vlastní vítězství a hrát především tak, aby na nás byli lidé hrdí. My si musíme získat českého fanouška a předvádět hru, aby se nikdo nebál vytáhnout vlajku České republiky," dodal Ivan Hašek.

Začátek večerního tréninku v Edenu poznamenalo vzrušení - mezi hráči na ploše chyběl Tomáš Rosický. Něco ho zdrželo v kabině a na plochu vyběhl se zpožděním šesti minut. "Klid. Tomáš Rosický je zdravý a připraven nastoupit," uklidnil novináře a fotografy Ivan Hašek.

Zápas začne v sobotu na Letné ve 20.30 h, bude ho řídit trojice dánských rozhodčích - jako hlavní Claus Bo Larsen, jemuž budou na pomezí asistovat Henrik Sonerby a Anders Norrestrand. Státní hymny budou zpívané, role interpreta se ujme sólista opery Národního divadla Vratislav Kříž. Před zahájením střetnutí se se s