2. liga: Dukla doma padla a dál klesá tabulkou

Měli být jedním z týmů aspirujících na postup do nejvyšší soutěže. Prozatímní průběh druhé ligy ale ukazuje, že fotbalisté Dukly Praha bojují před skromnou diváckou kulisou hlavně samo se sebou. Toho využil Třinec, který z Julisky v rámci 11. kola odvezl všechny body.

Aktuální kolo 2. ligy

Vlašim - Ústí nad Labem 1:2 (0:2)

Senzace rozjetého druholigového podzimu jménem Ústí nad Labem stále září na fotbalovém výslunní. Svěřenci trenéra Habance totiž nadále vévodí tabulce a pět kol před koncem první části sezony mají stále na druhý Hradec náskok tří bodů. Severočeši rozhodli na půdě nováčka soutěže už v první půli, kdy se ujali dvoubrankového vedení. Po přestávce sice Vlašim snížila, ale navíc už se soubor kolem trenéra Nádvorníka nezmohl.

Hradec Králové - Opava 2:1 (0:1)

Opava ztratila na půdě favorita zápasu dobře rozehraný zápas a do Slezska se vrací bez bodu. Přitom po výhře s Mostem měli i na východě Čech Látalovy hoši všechny trumfy v rukou. V nataveném čase první půle se prosadil Cigánek a hosté překvapivě vedli. Jenže Hradec po pauze otočil skóre, a když se bezprostředně po druhém inkasovaném gólu nechal vyloučit opavský Kiša, bylo rozhodnuto.

Zlín - Vítkovice 4:1 (3:1)

Horší začátek si domácí favorit v kunovickém azylu představit snad ani nemohl. Outsider z Vítkovic šel totiž na Slovácku ve třinácté minutě překvapivě do vedení. Jenže už za dalších devět minut srovnal Malcharek, a poté už se prosazovali pouze Zlínští, kteří do poločasu přidali další dvě branky a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Karviná - Žižkov 0:2 (0:0)

Svěřencům trenéra Petržely se paradoxně daří lépe venku, než doma. Naplno to ukázali v neděli v Karviné, kde po bezbrankovém prvním poločase, se dokázali prosadit Kalod a Koukal. Žižkov tak už ve druhém zápase za sebou na hřišti soupeře získal plný počet bodů. Za to v domácím prostředí má exligový tým mnohem horší bilanci. Dva zápasy – dvě vysoké prohry.

Hlučín - Sokolov 0:0

Na zápas na hřišti nováčka soutěže budou chtít Sokolovští hodně rychle zapomenout. Nejenže v Hlučíně nedali ani gól, nezískali jako favorit povinné tři body, ale dokonce posledních zhruba patnáct minut dohrávali bez vyloučeného Čady. Toho chtěli fotbalisté kolem kouče Hajného využít, ale v koncovce nebyli efektivní.

Jihlava - Sparta B 3:2 (2:0)

Fotbalisté Jihlavy po dvou zápasech zase zaznamenali vítězství. Naopak mladá sparťanská rezerva čeká na tříbodový zisk už sedm zápasů v řadě. Poslední bod si svěřenci trenéra Svobody připsali v osmém kole doma s Hlučínem. O tom, že z metropole Vysočiny odjedou Pražané s prázdnou bylo rozhodnuto už v závěru první půle. Nejprve překonal Švengera ze tří metrů Krutý a za dalších pět minut ho napodobil bosenský snajpr ve službách Jihlavy Mešanovic. Ten se prosadil už potřetí ve dvou zápasech. Při zákroku právě před druhým gólem se zranila sparťanská jednička Švenger a místo něj musel do branky Pávek.

I po přestávce měla více ze hry Jihlava, ale hned po dvou minutách se z gólu paradoxně radovali Sparťané, snížení na 1:2 z pohledu pražského týmu obstaral Sus. Už za třináct minut ale vrátil klid na kopačky Jihlavanů svým druhým gólem v zápase Mešanovic. Tři minuty před tím, ale ještě Gába nastřelil tyč sparťanské branky. Jenže za dalších šest minut už to bylo zase jen o gól. Střelou z 25 metrů se prosadil Glaser. Víc gólů už ve zbytku hry nepadlo.

Most - Čáslav 1:1 (0:1)

Svěřenci nového trenéra Frťaly byli minutu od druhého vítězství v řadě poté, co středočeský klub vyhodil dosavadního kouče Bičovského. Hosté šli na severu Čech do vedení už v 15. minutě po brance Okleštěka. Po přestávce ale zachránil bod Mosteckým gólem v poslední minutě Martin Knakal.

Dukla Praha - Třinec 0:1 (0:0)

Pražanům se nedaří a dál se propadají druholigovou tabulkou. Hosté byli před 342 diváky, kteří si v pátek odpoledne našli na Julisku cestu, po celý zápas lepším týmem, pouze se potýkali s impotencí v koncovce. Spravedlivou výhru zajistil Severomoravanům tři minuty před koncem Doležal.