Slavia jako poslední ve čtvrtfinále Ondrášovky

Hráči pražské Slavie dnes večer v odvetném zápase 4. kola Ondrášovka Cupu porazili druholigovou Karvinou 2:0 a postoupili do jarního čtvrtfinále domácího poháru. Slavia první zápas v Karviné prohrála nečekaně 0:1 a do středeční odvety postavil trenér Karel Jarolím téměř celou standardní prvoligovou sestavu.

Výsledky Ondrášovka Cupu

Výjimkou byli jen levý obránce Trubila a záložník Vaněk. Červenobílí začali suverénně, už ve 3. minutě skóroval Hloušek a vymazal ztrátu z Karviné. I když se potom hrálo prakticky na jednu branku, tak slávisté selhávali v koncovce a hrdina prvního střetnutí brankář Kučera si svými zákroky říkal o přestup do některého prvoligového klubu.

Po přestávce fanouškům Slavie zatrnulo v 51. minutě. Karviná podnikla rychlý protiútok a záložník Ficek spálil stoprocentní šanci. O deset minut později však bylo rozhodnuto. Skóroval střídající Šenkeřík a jeho mimořádně vydařený volej asi ze 16 metrů byl nejkrásnějším okamžikem utkání.

Slavia měla až do konce zápasu hru pod kontrolou, ale další góly už nepřidala. S chutí hrající Rudolf Skácel nastřelil tyč a břevno.

Jarní čtvrtfinále se bude hrát rovněž dvoukolově.

SK Slavia Praha - MFK OKD Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 3. Hloušek, 61. Šenkeřík.
Rozhodčí: Hrubeš - Moudrý, Košec.
ŽK: Skácel - Pavlík, Buryan, Pontus.
Diváci: 2829.
První zápas: 0:1. Postupuje Slavia.

Slavia: Romanovs - Krajčík, Suchý, Čelůstka , Trubila (80. D. Hubáček ) - Grajciar , Ragued , Vaněk (75. Belaid ), Skácel - Naumov (46. Šenkeřík ), Hloušek

Karviná: T. Kučera - Jursa, J. Novák, Buryán, Knötig - Ciku, Ficek (80. Medjedovič ), Pavlík , Miloslavjev (80. Tchami ) - Pontus (65. R. Slončík ), Mišinský