Bayern naděloval, Morávek jistil výhru Schalke

[b]Aktualizováno[/b]. Po včerejší předehrávce v sobotu pokračovalo 16. kolo nejvyšší německé soutěže dalšími duely. Bayern Mnichov deklasoval Bochum na jejím hřišti 5:1 a posunul se na druhé místo, na vedoucí Leverkusen ztrácí dva body. Dařilo se i Hamburku, který ve druhém poločase potopil domáci Norimberk čtyřmi trefami v rozmezí 19. minut.

Český záložník Jan Morávek přispěl svou trefou k výhře Schalke na trávníku Brém 2:0, jeho tým se posunul na druhé místo o bod za Leverkusen. Bývalý hráč Bohemians 1905 opět potvrdil své schopnosti jako střídající hráč. Na trávník se dostal v 70. minutě, kdy Schalke vedlo 1:0. Talentovaný záložník vystřídal Rakitiče a hned za dvě minuty překonal gólmana Wieseho.

Pokud jde o další české hráče, záložník David Jarolím vydržel na trávníku v dresu Hamburku 79 minut a viděl žlutou kartu, jeho spoluhráč, obránce David Rozehnal zůstal pouze na lavičce. Forvard Jiří Štajner odehrál za Hannover celý zápas, Martin Fenin v dresu Frankfurtu do zápasu nezasáhl a nebyl ani na lavičce.

První německá liga, 16. kolo - sobotní výsledky:

Hoffenheim - Frankfurt 1:1 (1:0)
Branky: 9. Salihovič - 61. Schwegler.

Bochum - Bayern Mnichov 1:5 (0:3)
Branky: 76. Fuchs - 43. a 50. Olič, 23. Gomez, 33. Mavraj, 56. Pranjič.

Norimberk - Hamburk 0:4 (0:1)
Branky: 47. a 74. Elia, 60. Jansen, 66. Torun.

Mönchengladbach - Hannover 5:3 (2:1)
Branky: 15. a 90. Haggui, 22. Friend, 58. Djakpa, 68. Bradley - 36. a 69. Ya Konan, 87. Schulz. ČK: 84. Ya Konan (H).

Freiburg - Kolín nad Rýnem 0:0

Brémy - Schalke 0:2 (0:0)
Branky: 47. Kuranyi, 72. Morávek.