Začátek zimy se HFK nepovedl

Prvním utkáním s druholigovou Opavou začali holičtí fotbalisté čtrnáctizápasovou sérii přípravného období. Ve středečním utkání podlehli svěřenci trenéra Uličného opavskému celku 1:4.

První dvě branky padly po hrubých chybách olomouckých obránců a poločas tak tedy skončil 2:0 pro domácí Opavu. V druhém poločase dokázal snížit nepříznivý stav utkání hlavičkou Jaromír Lukášek, po výborně zahrané standardce Petra Filipského.

Jak uvádí web HFK, poté měl velkou příležitost skórovat mladý Lukáš Hapal, ale po krásné kombinaci Filipského nastřelil tyč opavské brány. Domácí pak o několik málo minut přidali třetí branku. Čtvrtá branka padla po nešťastném odkopu obrany a tak Holičtí ve svém prvním přípravném utkání podlehli svému soupeři krutým výsledkem 1:4.

Opava: Kovalík – Mezlík, Uvíra, Půda, Čáp, Zapletal, Kiša, Schaffartzik, Pospěch, Korčián, Fujerik. (Květoň, Bíro, Neubert, Wirth, Nepožitém, Kolínek, Cigánek)

HFK: Aleksijevič – Vajda (Klimek), Čučka (Bodeček), Krejčí (Lukášek), Dohnal (Kopecký) – Zmeškal (Zivčák), Kovář (Šturma), Costa (Čtvrtníček), Čižmar (Hapal), Zedníček (Filipský) – Obal (Žondra)