Písek remizoval s Příbramí

Atraktivní duel pro fanoušky Písku přichystal páteční mrazivý podvečer. Na přípravný duel přijela prvoligová Příbram a kromě svého nejlepšího střelce Daniela Huni přijela v plné sestavě.

Začátek utkání vyšel lépe hostům. Již v 5.minutě Pilík pohotově vystřelil na bránu domácích, ale střela letěla vedla. Písek se ale nedal zastrašil. Jako první se ke střele odhodlal Kosobud, kterému však pokus nevyšel. Daleko větší šanci na úspěch měla rána Helda, která však skončila těsně nad brankovou konstrukcí hostí. První nebezpečná střela Příbrami přišla až po půlhodině hry. To si na dlouhý centr naběhl Pleško a dělovkou vyprášil píseckému brankářovi rukavice. Další akce, která byla zakončena brankou přišla ve 35. minutě. To za sebou zapomněl Held Pleška, který vyslal do šance T. Pilíka, který nedal přízemní střelou Samoelovi šanci – 0:1. Střelec první branky byl při chuti i nadále a těsně před první přestávkou se po narážečce s Fantišem dral do slibné příležitosti, kterou mu včasným zákrokem zmařil písecký brankář.

Do druhé půle udělali oba trenéři spoustu změn a tak proti sobě stála dvě naprosto odlišná mužstva. Výkon však nebyl horší než v první půli a diváci nadále sledovali dobrou fotbalovou podívanou. Hned v úvodu se zaskvěl dobrým zákrokem písecký mladý gólman Slavík, který nahradil Samoela. Pak se spíše bojovalo a šance domácích přišla až v 64. minutě, kdy rohový kop Malého proletěl až ke Skopalíkovi. Ten ale v nepřehledné situaci promáchl. V 70. minutě se míč odrazil ke Kosobudovi, ale jeho prudká rána byla zblokovaná příbramskou defenzivou. Největší možnost Písku měl v 78. minutě Malý, kterému do ideální palebné pozice přihrál Hrbáč, ránu však zlikvidoval brankář Rondzik. Rozhodnout pak mohli Příbramští, nejprve v 85. minutě M. Štochl a v 87. minutě ve stoprocentní šanci netrefil Slavíkovu klec hlavou zcela osamocený Hušbauer. Trest přišel v zápětí. Příbramští ztratili na polovině míč, kterého se zmocnil Šafárik a dal do strany na volného Slezu. Ten zatáhl míč k vápnu a jeho následný centr si nešťastně srazil do vlastní sítě stoper Nohýnek a stanovil tak na konečných 1:1.

A co pro písecký web řekli po utkání oba trenéři ?
Karel Musil, trenér Písku:

„Utkání pro mě odkrylo další věci, na kterých musíme zapracovat. Sice jsme měli v začátku dobré akce z pravé strany, ale postupně jsme vyklidili střed hřiště a tam nás soupeř přehrával. Branku jsme inkasovali po naší chybě zbytečným atakováním ve středu hřiště a prohráním osobního souboje. Ve druhém poločase už měl soupeř více ze hry, tlačil nás, ale my jsme, až na začátek, pozorně bránili. V závěru jsme se štěstím vyrovnali, ale i to je pro kluky určitým povzbuzením. Remíza s prvoligovým soupeřem se počítá. Ale znovu musím opakovat, že máme ve hře spoustu věcí, na kterých musíme zapracovat. Honza Zušťák dnes zase nenastoupil, protože ho trápí problémy se zády.“

Karol Marko, trenér Příbrami:
„Příprava dnes splnila účel a hlavně nám to ukázalo, že hráči dokáží pracovat pod takovým enormním tlakem, kdy jsme 13 dní naplno trénovali. V samotném zápase nám spoustu věcí nevyšlo, ale myslím si, že ten herní projev, který jsem viděl, by nám mohl pomoci do další práce. Myslím si, že Písek byl do této fáze přípravy pro nás vhodným soupeřem a ukázal se jako velmi dobré a kultivované mužstvo, které chtělo hrát fotbal.“

FC Písek – 1. FK Příbram 1:1 (0:1)

Branky: 88. vlastní Nohýnek – 35. T. Pilík
Rozhodčí: Šafránek – Nosek, Kaštánek

Písek: 1. poločas: Samoel – Held, Pastyrik, Pivoňka, Kubiš – Linhart, Komárek, Kosobud, Šisler, Listopad – Polodna.
2. poločas: Slavík – Held, Pastyrik, Švehla, Pravda – Sleza, Skopalík, Kosobud, Malý, Hrbáč - Šafárik

Příbram: 1.poločas: Krbeček – Plašil, Janovič, Müller, Pleško – Klesa, Rodriguez, Tarczal, T. Pilík – Wágner, Fantiš.
2. poločas: Rondzik – Šmejkal, Nohýnek, J. Štochl, Čermák – Stančík, Hušbauer, Tarczal (Janovič), P. Pilík – M. Štochl, Wágner