Holice si v přípravě poradily se Slavií Kroměříž

Ve včerejším utkání nastoupili holičtí fotbalisté na umělé trávě v Holici proti třetiligovému konkurentovi SK Hanácké Slavii Kroměříž.

V první poločase nastoupila silná sestava se zkušenými matadory Vajdou, Kovářem, Obalem, Costou a dalšími. Síla HFK se projevovala hned od začátku utkání. V 5.minutě nastřelil tyč z přímého volného kopu záložník Costa. O tři minuty později prošel po pravé straně Čtvrtníček a křižnou střelou ohrozil brankáře Vogla. Jeho pokus se ale nevešel mezi tyče.

Po čtvrt hodině hry si naskočil na rohový kop Zedníček, ale hlavou poslal míč těsně vedle. V 18.minutě tvrdě pálil znovu Čtvrtníček, ale mířil nad.

Hosté hrozili ojedinělými brejky a hlavně po stranách. Vše vyřešila obrana se zkušeným brankářem Petarem Aleksijevičem. V 25.minutě rozehráli domácí rychlý brejk na jehož konci byl Zedníček, který po pokusu Obala napodruhé přeloboval brankáře Vogla - 1:0. Holickým se stále nedaří dohrávat koncovka, která opět trápila oko diváka. Spoustu dobře rozehraných šancí však holický tým zbytečně zahodil.

Do druhého poločasu poslal trenér Uličný na plac další jedenáctku, která pokračovala v dobrém tempu hry. Ani druhý poločas však nebyl jiný. Žondra hlavou neproměnil dobrě kopnutý centr Kopeckého. Pronikající Grézl zakončoval před brankářem Voglem nad. Až v polovině poločasu se prosadil Zmeškal. Hapal výborně atakoval brankáře, který pod tlakem špatně odkopl míč jen k Žondrovi, ten přiťukl míč do běhu Zmeškalovi, který zvolil tvrdou střelu a zvýšil tak na 2:0. Do konce utkání měl ještě jednu příležitost Zmeškal, ale neproměnil.

HFK: Aleksijevič (46.Šrom) - Vajda (46.Dohnal), Zlatohlavý (46.Čučka), Lukášek (46.Krejčí), Kopecký - Filipský (46.Zifčák), Kovář (46.Šturma), Costa (46.Hapal), Čtvrtníček (46.Zmeškal) - Obal (46.Žondra), Zedníček (46.Grézl)

Kroměříž: Vogl (46.Svoboda) - Šilinger, Stojaník, Klimek, Kovařík, Matoušek, Janča, Mašlej, Hromek, Mazouch, Kutňák (Dvořáček, Fiala, Dočkal, Huška, Handl, Sedlář)