Rooney přiblížil Manchester na dosah Chelsea

Wayne Rooney potvrdil svou famózní střeleckou formu, když dvěma góly zařídil Manchesteru United výhru 3:0 nad West Hamem. Mezi střelce se tak zapsal podevatenácté z posledních 19 zápasů a upevnil si vedení v tabulce střelců o čtyři góly před Didierem Drogbou.

Zároveň pomohl Manchesteru snížit náskok vedoucí Chelsea na jediný bod, londýnský celek však má zápas k dobru.

Rooney, který v minulém týdnu dvěma hlavičkami pokořil obranu AC Milán v Lize mistrů, znovu zaúřadoval ze vzduchu. V 38. minutě nejprve hlavou zakončil rychlý brejk a v 55. minutě další hlavičkou zblízka rozhodl. Na oba góly mu přihrál záložník Valencia.

Výhru v závěru ještě potvrdil střídající Michael Owen. V sestavě West Hamu odehrál celé utkání český záložník Radoslav Kováč.

Manchester United - West Ham United 3:0 (1:0)
branky:38. a 55. Rooney, 80. Owen