Králův Dvůr se konečně dočkal vítězství

Ke svému poslednímu zápasu ve skupině na vyšehradském turnaji proti sobě nastoupila mužstva Králova Dvora a Viktorie Žižkov B. Pro královodvorské to byla poslední možnost předvést, že fotbal umí. Zpravodajství z tohoto utkání přinesly klubové stránky Viktorky Žižkov.

První čtvrthodinu se hrál poklidný fotbal, oba týmy se seznamovaly s umělým povrchem. Jako první zahrozil Králův Dvůr a hned z toho byla branka. V 15. minutě Biško neubránil Tlustého, ten následně prošel i přes druhého stopera, nahrál napravo, kde cítil volného Kyklhorna, který umístěnou střelou zajistil soupeři vedení - 0:1. Stejný hráč zkoušel střelecké štěstí i o 5 minut později, ale z dálky bránu netrefil.

Od první branky Středočechů uplynulo pouhých sedm minut a na Boháčovu svatyni se hnala další pohroma. Při nikterak nebezpečné situaci v žižkovském vápně odpískal rozhodčí Severýn loket v obličeji jednoho z hostujících hráčů a kopala se penalta. K exekuci se postavil zkušený šestadvacetiletý kapitán Petr a střelou do protipohybu brankáře Boháče navýšil skóre na dvoubrankový rozdíl - 0:2.

Teprve po druhé obdržené brance jakoby se Viktorka probudila a začala zkoušet první nesmělé útočné akce, které však v prvním poločase končily na skvěle zformované královodvorské obraně. V 26. minutě skončila kombinační akce Viktorky přihrávkou Matějky do Země Nikoho, o dvě minuty později sebral Procházkovu přihrávku na Turka gólman Filip Tuček.

Po půlhodině hry mohli hosté opět skórovat. Boháčovi utekl balón do strany, ale Nejepsovu dorážku vytlačil na roh. Po standardce Kočího kontroval Turek hlavou nad. Těsně před koncem poločasu Procházka svou chybou ztratil na půlce balón, záloha "Králováku" okamžitě vysunula Tlustého do samostatného nájezdu, který naštěstí skončil střelou do tyče.

Poločasová pauza byla jako obvykle v přípravných zápasech ve znamení střídání. A Viktoriáni ožili. V 53. minutě po centru na vzdálenější tyč našel Balík hlavou Biška, jehož hlavičku vyrazil Tuček. Byla první střela na branku od Viktorky!

O tři minut později se urodila obří šance na snížení. Kučera krásným centrem ze standardky našel před bránou volného Petrů, který v jasné šanci minul. Soupeři změny v sestavě neprospěly, do šancí se ve druhé půli dostávali jen ojediněle. V 71. minutě zkoušel Bláha z rychle rozehrané standardky na půli hřiště přehodit Boháče, spolu s ním ale přehodil i bránu. Rychle rozehraná standardka zafungovala o tři minuty později i na druhé straně. Matějka se dostával do šance, ale místo střely zvolil přihrávku.
V 77. minutě byli diváci svědky další obří šance Viktorky. Polanský vybojoval balón, centroval na Turka, jeden ze soupeřových stoperů centr podběhl, takže našel svého adresáta, ale proti Turkovi zafungoval dobře postavený Tuček v bráně.

Přestože produktivita žižkovské juniorky vázla, dočkali se její příznivci aspoň snížení. V 80. minutě Turek nahrál na Kučeru, který na hranici vápna našel Kočího. Jeho střela zapadla do volného místečka u Tučkovy levé tyče - 1:2. Přestože střelecké štěstí zkoušeli ještě Petrů a Turek, na skóre se již nic nezměnilo.

Sestava Žižkov B: Boháč - J. Procházka (45. Markuzi), Petrů, Biško (59. Polanský), Balík - Kočí, M. Kučera, Houžvička, Hřebeček (45. Dočekal) - Matějka, Turek

Sestava Králův Dvůr: Tuček - Samek, Nejepsa, Sabou (45. Vejmelka), Kyklhorn (28. Kváča), Fulín (45. T. Bláha), M. Petr, T. Šilhavý, Frydrych, J. Bureš, Tlustý

FK Viktoria Žižkov - Králův Dvůr 1:2