"Klokanům" proti Sigmě prázdné tribuny svědčily

[b]Obsahuje VIDEO.[/b] Bohemians 1905 dnes odčinily svůj špatný vstup do jarní části soutěže. Ve strahovském exilu, kde hrají proto, že nemají vyhřívaný trávník, porazily Olomouc 2:0 brankami Kaufmana a Štohanzla z prvního poločasu. Jejich fanoušci však zápas neviděli, protože po podzimních výtržnostech v derby se Spartou, se hrálo bez diváků.

Aktuální kolo a tabulka Gambrinus ligy

"Klokani" Sigmu neporazili už devět let, ale tentokrát začali hodně zostra, přestože se kouč Pavel Hoftych musel obejít bez potrestaných útočníků Hartiga a Ibragimova. Spoluhráči je dobře zastoupili a potvrdili, že se důraz na ofenzívu v zimní přestávce vyplatil.

Na trávník, který pokrýval slabý sněhový poprašek, vyběhl v domácí sestavě i Rychlík, pro nějž to byl jubilejní dvoustý ligový souboj. Vršovický celek začal ofenzivněji a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Již v desáté minutě vypálil z dálky přízemní střelu Štohanzl, gólman Lovásik míč stačil jen vyrazit před Kaufmana a ten zblízka pohodlně otevřel skóre.

Hosté hru rychle vyrovnali a byli častěji na soupeřově polovině, chybělo jim ale zakončení. Naopak domácí byli nebezpeční. Ve 24. minutě z dobré pozice střílel domácí Škoda, ale i on namířil jen na Lovásika. Až pět minut před poločasem Štohanzl našel zcela volného Škodu, jeho slabou ránu Lovásik vyrazil, ale Štohanzl míč napodruhé nekompromisně poslal do sítě.

Po přestávce měli hosté častěji míč na svých kopačkách, ale pozornou a důraznou obranu dirigovanou zkušeným Niklem ničím nepřekvapili. Naopak každá akce průbojných útočníků Škody s Bálkem znamenala pro Hanáky velké nebezpečí. Až po hodině hry se hosté dostlali do šance, ale gólman Sňozík pohotově kryl Schulmeisterovu střelu zblízka. V závěru si poradil i tvrdou střelu Ordoše. Vršovičtí mohli ještě zvýšit, ale Lovásik Pávkovu střelu z dálky vytáhl na roh.

Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 2:0 (2:0)

Branky: 10. Kaufman, 40. Štohanzl.
Rozhodčí: Adámek - Lhoták, Marek.
ŽK: Bálek, Rychlík - Schulmeister.
Hráno bez diváků.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Štohanzl (76. Kotyza), Kaufman (90. Cissé), Pávek, Bartek - Škoda, Bálek (67. Lukáš). Trenér: Hoftych.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Onofrej (89. Komárek) - Schulmeister (81. Štěpán), Kaščák, Hořava (31. Vašíček), Petr - Ordoš, Rossi. Trenér: Psotka.

Příbram - Mladá Boleslav odloženo kvůli sněhu na 14. dubna.