Česká Lípa si zastřílela v Boru

Českolipský Arsenal měl sehrát generálku s rezervou Teplic, jenže během cesty obdrželi funkcionáři telefonát, že nemají upravené hřiště. Během zpáteční cesty se rozhodlo, že sehrají utkání s Novým Borem místo béčka. Trenér Arsenalu Pavel Hradiský k tomu pro web Arsenalu řekl: „Počasí tomu chtělo. My jsme rádi za tenhle zápas, alespoň jsme si vyzkoušeli hru dopředu. Chtěli jsme dát pět gólů, což jsme splnili. Dva jsme dostali, což mrzí, ale obranu jsme prověřili v zápasech s ligovými soupeři. Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát a dát nějaké góly, poté co jsme minulé zápasy neskórovali.“

Českolipští měli po celé utkání jednoznačnou převahu, soupeře k ničemu prakticky nepustili, až na dvě šance, z kterých se Novému Boru podařilo skórovat. Lípa šla do vedení hned ve 4.minutě utkání, kdy Runt našel před brankou Kučeru a ten hlavou poslal balón mezi borské tyče – 0:1. Poté mohl skóre zvýšit Holeček, ale při nájezdu neuspěl proti Szabovi. Ve 14.minutě fauloval Řehák ve vlastním pokutovém území Vomáčku a byla z toho penalta, kterou proměnil Suněk – 1:1. V následujících minutách musel opustit hřiště dobře hrající bek Broschinský pro zranění. Další gól ze strany Lípy na sebe nedal dlouho čekat. Po Runtově centru z trestného kopu se hlavou trefil Holeček – 1:2. V následujícíh minutách se hrálo převážně na půlce Boru. Třetí gól přišel v samém závěru první půle po centru Runta na Breiteho, kterému Szabo stačil vyrazit jeho střelu k Mičkalovi, který našel mezeru mezi Szabem a tyčí – 1:3.

Ve druhém poločase se odehrával scénář stejný jako v prvním. Domácí se převážně bránili a Lípa hrála svoji hru. V 61.minutě zvýšil na 1:4 Slabashevich ( Bělorus v dresu Arsenalu, přišel z Mostu) po centru Mičkala. O jedenáct minut později neprostřelil Zeman z vyložené šance borského gólmana. Domácí se druhého gólu dočkali v 82.minutě po nedůsledném pohlídání před brankou Novotného, který hlavou poslal míč za Dvořákova záda – 2:4. Účet utkání uzavřel v 88. minutě Holeček, poté co obešel stopera a pak poslal míč podél gólmana – 2:5.

Trenér Nového Boru František Kubáň k utkání pro web českolipského fotbalu řekl: „ Zpočátku nás trochu zaskočilo, že přijelo lipské áčko, ale pak jsem byl docela rád. Alespoň se naši mladíci otrkají proti lepšímu soupeři z vyšší soutěže, což je pro ně přínosem. Samozřejmě, že hosté měli svoji sílu, měli lepší fyzičku a lépe kombinovali. My jsme občas zaútočili, dali jsme dva góly, což je docela plusem, přesto musím přiznat, že Lípa byla ve hře lepší.“

Nový Bor - Česká Lípa 2 : 5