Nespokojen jsem s defenzivou, hodnotí Matejka

V nedělním dopoledni se v Plzni v Luční ulici střetla mužstva Plzně B a Chomutova. Fotbal to byl velmi útočný a otevřený, vždyť v něm padlo sedm branek. Plzeňští trenéři se museli v generálce obejít hned bez trojice marodů (Staněk, Dvořák, Mandous). K dispozici naopak měli ze širšího kádru áčka Daridu, Vaněčka, Rožmana a brankáře Houdka.

Samotný zápas nabídl spousty tvrdých osobních soubojů v nichž v první části měli navrch hosté. Ti se také ujali ve 12. minutě vedení, když Houdka překonal kapitán Doksanský. O dvanáct minut později vyrovnával po individuální akci nádhernou střelou Vladimír Darida. O dvě minuty později se ve skrumáži prosadil Presl a poslal Viktorii do vedení 2:1. Důrazná hra hostí přinesla ve 27. minutě vynucené střídání, kdy po souboji musel s poraněným kotníkem předčasně ze hřiště autor první branky Viktorie.

Ve druhé části to byli hosté, když se v 53. minutě prosadil Slajchrt. O dvě minuty později využil Strouhal zaváhání domácí obrany a zajistil svému týmu opětovné vedení. V 65. minutě vyrovnával na 3:3 svojí druhou brankou v utkání Antonín Presl. Jenže tím ještě střelecké hody nekončily. Sedm minut před koncem to byl chomutovský Eiselt, kdo stanovil konečný výsledek na 3:4. Týden před začátkem jarní části tak museli plzeňští mladíci skousnout nepříjemnou porážku.

Trenér Milan Matejka, Který po utkání mnoho důvodů ke spokojenosti neměl, zhodnotil zápas na webu Viktorie Plzeň takto: „Je to tak padesát na padesát. Co se týká ofenzivy tak to nebylo špatné. Bohužel jsem nespokojen s defenzivou. Tím se dostávám k tomu, co tvrdím celou přípravu, že nám bude chybět na postu defenzivního záložníka Süsser. Dnes to bylo o to více markantnější, neboť nemohl nastoupit Staněk, o kterém jsem si myslel, že by jej měl na tomto postu nahradit. Vidět také bylo, když odešel Láďa Darida, chyběla nám myšlenka.“ Podle Matejky tým doplácel na nekompaktnost obrany. „Bohužel tam nás tlačí bota. Dnes mě bohužel nepřesvědčili ani Nový s Chvojanem. Daleko za předpoklady zůstává dlouhodobě i Siniša Rožman, který jakožto hráč áčka, by měl být na hřišti daleko více viditelnější.“

Viktoria Plzeň B - FC Chomutov 3 : 4