2.liga: Zlín s Hradcem dotírají na Ústí

Lídr tabulky z Ústí nad Labem prohrál ve šlágru 18. kola 2. ligy na půdě momentálně třetího Hradce Králové a vede tabulku před dotírajícím Zlínem už jen o bod. Ani druhé jarní kolo se navíc neodehrálo kompletní. Nezpůsobilý terén nedovolil sehrát duel Jihlavy s Vlašimí a také Třince se Sokolovem.

Aktuální kolo a tabulka 2. ligy

Hradec Králové – Ústí nad Labem 3:2 (1:1)

Nadvláda fotbalistů Ústí nad Labem z podzimní části sezony je ta tam. Ve šlágru aktuálního kola totiž Severočeši prohráli s Hradcem Králové a kvůli tomu má náskok na rozjetý Zlín už jen bod. Na svého nedělního pokořitele mají svěřenci Svatopluka Habance už jen tři body. Na východě Čech šel sice momentální lídr do vedení brankou Valenty z penalty. Za chvíli srovnal Černý a Hradec šel tři minuty po přestávce do vedení Pilařem. Ústečané sice dokázali srovnat Martykánem, jenže poslední slovo měl domácí Pilař, který využil závaru před hostující brankou a tváří v tvář brankáři rozhodl prestižní duel.

Čáslav - Žižkov 0:3 (0:1)

Situace svěřenců trenéra Zdenka Frťaly v letošním druholigovém ročníku se začíná povážlivě komplikovat. Po prohře se Žižkovem už je totiž od sestupové příčky dělí jediný bod. Čáslav se představila na jaře vůbec poprvé a na svém stadionu přivítala soupeře z kategorie neoblíbených. Fotbalisté Zenitu se žižkovskou Viktorkou v předchozích zápasech čtyřikrát v řadě prohráli a navíc jí nevstřelili ani gól. Prohra 0:3 je pro Čáslav o to bolestivější, když její soupeř hrál hodinu oslaben o jednoho muže v poli, protože po půl hodině byl vyloučen po dvou žlutých kartách Brabec. Hattrick zaznamenal forvard Kalod.

Zlín - Hlučín 2:0 (0:0)

Fotbalisté momentálně druhého Zlína pokřtili zrekonstruovaný trávník nově s vyhřívaným povrchem důležitou výhrou. Nováčkovi soutěže tak vrátili stejným výsledkem porážku, kterou svěřenci trenéra Mináře utrpěli na podzim právě na hřišti v Hlučíně. Góly avšak padaly až po přestávce. K útoku na tříbodový zisk nejprve zavelel kapitán Zbožínek, jenž po Šmahajově rohovém kopu otevřel hlavou skóre. Vítěznou pojistku zaznamenal v 68. Minutě Kroupa, který sám před gólmanem Hanušem v poklidu dorazil odražený balon po střele Vozábala do branky.

Opava - Vítkovice 3:1 (1:0)

Vítkovičtí nepotvrdili tříbodový zisk z minulého kola v domácím zápase se Sokolovem a v Opavě nezískali ani bod. Jejich ztráta na první nesestupovou příčku činí osm bodů. Těsně před koncem prvé půle šli Opavané, kteří do té doby marně dobývali vítkovickou branku, do vedení. Dobře zahrané standardní situace využil Zapletal, jenž hlavou otevřel skóre. Po přestávce se navíc ještě dvakrát prosadil Klesnil a o vítězi bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnil ani Sládek, který výsledek korigoval tři minuty před koncem.

Dukla Praha - Sparta Praha B 2:2 (2:1)

Sparťanská juniorka do malého pražského derby vyběhla na trávník na Julisce opět posílená o hráče prvního týmu. V základní sestavě se představili Kladrubský a Kalouda. Právě obě hvězdy zařídili zachraňujícímu se B-týmu z Letné bod. Z předposlední pozice ho však stále neodpoutal. Defenzivní záložník ve druhé minutě otevřel skóre a Kalouda přesnou střelou srovnal na konečných 2:2. Domácí si tak připsali na jaře druhou remízu v řadě.

Most - Karviná 0:0

Premiéra trenéra Pulpita před domácím publikem a vůbec na lavičce momentálně jedenáctého týmu druholigové tabulky, se divákům v ochozech severočeského stadionu musela líbit. Most i jeho protivník z Karviné v chladném počasí prakticky po celý zápas ladil útočnou vlnu. Ofenzivnímu představení ale chyběly góly. Největší šanci měl už v 6. minutě Opic, ale jeho střelu vykopl těsně před brankovou čárou obránce Knakal. Mostečtí se do vyložených šancí nedostali, Rosendova rána zpoza šestnáctky skončila nad břevnem a Jendruščákovu střelu zastavil brankář Kafka.