Do Brna přijeli fans Baníku, dva byli zadrženi

Do Brna přijeli fans Baníku, dva byli zadrženi

[b]Aktualizováno[/b]. Do Brna dnes před 15:00 dorazilo na utkání fotbalistů místního 1. FC a Baníku Ostrava asi 250 fanoušků hostů. Přijeli rychlíkem na železniční nádraží Brno-Slatina. Při nastupování do autobusů, které je převezly na stadion, byli dva zadrženi. Hrubě policisty uráželi, a když neuposlechli opakované výzvy, aby svého jednání zanechali, byli předvedeni k podání vysvětlení. Řekl to mluvčí policie Bohumil Malášek.

Podle něj do 16:00 dorazí do Brna ještě asi 30 baníkovců. Policisté předpokládali, že jich přijede více. Po celou dobu utkání budou držet příznivce Brna i Ostravy zcela oddělené tak, aby mezi nimi nemohly vzniknout potyčky. Hned po utkání budou baníkovci odvezeni na nádraží. Odjet by měli před 20:00.

Dohrávka 19. kola první fotbalové ligy začíná v 17:30.

Ostravští a brněnští fanoušci patří k nejagresivnějším. Loni v únoru v Brně vtrhl houf příznivců Baníku před utkáním na hřiště. Do jejich sektoru je musela zatlačit stovka policistů.

Příznivci brněnského klubu zase v Ostravě řádili v březnu 2004. Při cestě z vlakového nádraží ke stadionu zdemolovali dva autobusy; rozbili okna, vytrhali dveře a poničili další zařízení.