Bayern zvítězil na půdě Schalke a je zase první

[b]UPDATE 20:31[/b] Střídání na čele bundesligy. Lídrem je opět Bayern Mnichov, který ve šlágru kola, jenž byl přímým soubojem o první příčku, zvítězil na půdě Schalke 04 2:1. V dalším zajímavém utkání týmů bojujících o evropské poháry porazil Dortmund před svými diváky Brémy, a zůstává tak na čtvrtém místě.

Zápasy 29. kola a aktuální tabulka bundesligy

Všechny tři branky padly v Gelsenkirchenu během šesti minut úvodního poločasu. Bayern poslal do vedení ve 25. minutě francouzský záložník Ribéry a už o minutu později zvýšil Müller. Domácí snížili za dalších pět minut zásluhou osmnácté ligové trefy kanonýra Kuranyiho. Na konci první půle byl po druhé žluté kartě vyloučen bývalý hráč Schalke Hamit Altintop, ale domácí v druhém poločase početní výhodu nezužitkovali. V nastaveném čase navíc neudržel nervy zkušený obránce Bordon a musel po druhém napomínání také předčasně ze hřiště.

Nedávný lídr Leverkusen prohrál 2:3 ve Frankfurtu, potřetí za sebou nebodoval a na první pozici ztrácí už šest bodů. Hosté vedli po poločase 2:1 díky dvěma brankám útočníka Kiesslinga, jenž se dotáhl v tabulce střelců na vedoucího Kuranyiho.

Na začátku druhé části byl ale vyloučen obránce Schwaab a domácí zásluhou Caia a Franze zápas otočili. V dresu Frankfurtu odehrál poslední půlhodinu Martin Fenin, o pět minut víc si zahrál obránce Bayeru Michal Kadlec.

Dortmund porazil Brémy 2:1 a po čtvrté domácí výhře za sebou ztrácí na třetí místo pouze bod. Borussia si vypracovala dvougólový náskok během úvodní dvacetiminutovky zásluhou Grosskreutze a Subotiče. V druhém poločase Hunt pouze snížil a Brémy nebodovaly po osmizápasové sérii bez prohry.

Poslední Hertha porazila Kolín nad Rýnem na jeho hřišti 3:0, vyhrála podruhé z posledních tří zápasů a zůstává ve hře o záchranu. Berlínský celek ztrácí na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, v neúplné tabulce tři body.

Hertha s Jaroslavem Drobným v brance si zajistila dvoubrankové vedení už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil brazilský záložník Raffael. Vedení pojistil čtvrt hodiny před koncem jeho krajan Cícero.