Varnsdorf přenechal body Mladé Boleslavi

V sobotním dopoledni přivítali hráči juniorky Mladé Boleslavi ambiciózního soupeře z Varnsdorfu. Svěřenci trenéra Busty posbírali v posledních třech utkání vždy plný bodový zisk. Boleslavští po remíze s Karlovými Vary a prohře s Ovčáry, se chtěli před domácím publikem předvést v tom nejlepším světle. Z prvoligového kádru měl trenér Hloušek k dispozici trojici mladíků Fabiána, Bořila a Tafata.

TučněBoleslavským vyšel hlavně začátek zápasu. Již v 6.minutě zapadl míč po chybě hostujícího brankáře do sítě. Boleslav se tak ujala vedení 1:0. Varnsdorf jakoby to nakoplo a převzal iniciativu na své kopačky. Jejich nápor ale s přehledem odvracela boleslavská obrana. Pokud se varnsdorfští dostali na dostřel brance, zaúřadovala nepřesná muška. Nedařilo se ani Boleslavi, aby navýšila svůj náskok. Branka hostujícího brankáře Macháčka byla atakována střelami za všech stran. Z této aktivity ale branka boleslavských nepadla. V závěru poločasu se střídaly akce před oběma brankami. Horáka obehrál u lajny Kabele, ale jeho centr z boleslavského vápna odpálil Brunclík. Z protiútoku vystřelil Svoboda do varnsdorfského brankáře. Třetí roh pro Vasrnsdorf vybojoval Hozda ,který také následné obléhání boleslavské branky ukončil přízemní střelou. Vorel ji v pádu kryl. Dvě minuty před přestávkou povedeně vystřelil Řezníček. Brankář Macháček střelu mířící do levého horního koutu vyrazil.

Druhý poločas začal aktivitou obou mužstev. Na straně Varnsdorfu se netrefil Hozda, na druhé straně zmařil svou šanci Bořil i Horák. V 55. minutě si připravil střelbu Dudka a jeho ránu Macháček z pod břevna vytlačil na roh. Varnsdorf se ubránil jen za cenu dalšího rohu. Ani ten změnu skóre nepřinesl. Na druhé straně hřiště ojedinělý útok Varnsdorfu zakončil nepřesnou hlavičkoval Stehlík. V 60. minutě Brunclíkův roh ve hráčské skrumáži propadl k Fabiánovi, jehož slabou střelu u levé tyče Macháček lapil. V 70. minutě Chodův centr před boleslavskou brankou odvrátil Brunclík tak nešťastně, že připravil střelbu Jordákovi. Jeho ránu vyrazil dobře postavený Vorel. V 77.minutě přišlo rozhodnutí. Po sražení kličkujícího Řezníčka rozehrával trestný kop Brunclík a z malého vápna úspěšně hlavičkoval Synek - 2:0.
Po zbytek zápasu si již boleslavští své vedení pohlídali. V samém závěru čelil brankář Vorel ještě dvěma jedovatým centrům, ale zaskočit se nenechal.

Sestava FK Mladá Boleslav: Vorel - Brunclík, Charuza, Mrvík, Horák - Dudka (71. Synek), Svoboda, Ščuk (90. Schubert), Fabián - Řezníček (88. Tafat), Bořil.

Sestava SK Slovan Varnsdorf: Macháček - Ginzel, Vavroušek, Stehlík, Čapek (84. Křemen) - Kabele, Kotiš (61. Jordák), Chod, Jakobovský, Hozda - Procházka (66. Čemba)

Mladá Boleslav B - Varnsdorf 2 : 0