Juniorka Plzně skolila Ovčáry a konečně bodovala

Cennou výhru 2:0 vyválčili v neděli po poledni svěřenci trenérů Matejky a Lepešky. Na domácím hřišti porazili hráči plzeňské juniorky druhý tým tabulky ČFL Ovčáry a připsali si ve 22. kole veledůležité tři první jarní body. „Podali jsme dobrý týmový výkon. Po čtyřech prohrách v řadě to byl zlomový zápas a kluci jej zvládli. Dokázali si, že na třetí ligu mají,“ komentoval výhru na plzeňském webu asistent trenéra Martin Lepeška. Jako rozhodující moment utkání viděl 67. minutu a neproměněnou penaltu hostů. „V tu chvíli nás podržel gólman Houdek. Kdyby Ovčáry vyrovnaly, nakoplo by je to a mohlo to ještě dopadnout všelijak.“

Zkušený tým hostů chtěl v Plzni vyhrát. Bojoval totiž o prvenství v tabulce. Naopak mladí viktoriáni potřebovali první jarní body jako sůl. V prvním poločase diváci viděli bojovný fotbal plný nasazení a soubojů mezi šestnáctkami. Druhou půli ale mladí viktoriáni začali skvěle – ve 46. minutě posunul Jiráček balon mezi hostující obránce, Mandous odcentroval a nabíhající Mudra se nemýlil – 1:0. Hosté poté v touze vyrovnat zvýšili nápor a v 54. minutě byli blízko – Hyka šel sám na plzeňského brankáře, udělal mu kličku, ale naštěstí pro Plzeň trefil jen boční síť prázdné brány. A další štěstí podpořené uměním brankáře Houdka se na viktoriány usmálo v 67. minutě. Po faulu na Didu odpískal sudí penaltu, jejíž směr exekutorovi Hykovi ale Houdek vystihl. „To byl podle mého klíčový okamžik. Proměněná penalta by Ovčáry nakopla,“ míní Lepeška.

Stav ale zůstal příznivější pro domácí, kteří se uklidnili a v závěru naopak sami přidali pojišťovací gól – v 85. minutě si na dlouhý balon naběhl Mudra a jeho přihrávku na střed velkého vápna poslal za záda hostujícího gólmana Straky Vaněček – 2:0.

„Kluci předvedli výkon na hranici svých možností a výhra nad týmem ze špičky jim byla odměnou. Byl to zápas hodně důležitý pro sebevědomí týmu, příští týden jedeme do Varnsdorfu, který také bojuje o postup,“ dodává na domácím webu Martin Lepeška.

Plzeň B - Ovčáry 2 : 0