Kladno veze z Edenu cenný bod

[tag]UPDATE 19:30[/tag] Slavia opět selhala. Nedokázala doma porazit předposlední Kladno, které hrálo půl hodiny bez vyloučeného kapitána Procházky. Slávisté přesilovku nevyužili a zápas skončil bez branek.

Z nudy prvního poločasu stojí za zaznamenání dva momenty. V šesté minutě opustil hřiště zraněný Stanislav Vlček. To je pro Slavii před pohárovým semifinále v Jablonci velký problém. „Sval není natržený, ale je v křeči,“ popsal zranění kapitána mužstva trenér Cipro. A pak protestní odchod příznivců Slavie z ochozů. Protestovali tak proti připravovanému stěhování Bohemians 1905 do Edenu.

Po přestávce si slávisté vypracovali přece jen tlak. Ivanovski nevyužil přihrávku od Milana Černého, neujal se ani žádný z centrů Jamese Dense, který nahradil vykartovaného Krajčíka. On byl jedním z mála slávistů, kteří si zasloužili pochvalu. „Dlouho jsem čekal na šanci v béčku. Teď jsem rád, že přišla a doufám, že přijde další,“ řekl po utkání James Dnes.

V 58. Minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen kladenský kapitán Procházka. Ale gól mohli dát hosté. Tatanašviliho pokus s námahou vyrážel Vaniak. Na druhé straně Kostolanský vyrazil Raguedovu střelu a všichni mohli jít domů. Kladenští mnohem spokojenější. „Neměli jsme co ztratit a získali cenný bod, který ale musíme potvrdit v dalších utkáních,“ broukal si šťastný kladenský trenér Stanislav Procházka.

Slavia Praha - SK Kladno 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Vysloužil, Santarius. ČK: 58. Procházka (Kladno). ŽK: Trapp, Kopic - Procházka, Šilhan. Diváci: 8633.

Slavia: Vaniak - Dens, Trapp, Kopic, Hubáček - Kysela (65. Šenkeřík), J. Černý, Ragued, Janda - M. Černý, Vlček (8. Ivanovski). Trenér: Cipro.
Kladno: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš, Holub, Strnad, Cigánek (69. Szabo), Zoubek (81. Lička)- Tatanašvili (89. Šilhan). Trenér: Procházka.