Zlín zachraňoval bod. Postup se mu vzdaluje

Postupový rébus, kdo obsadí dvě volná místa do první ligy, začíná dostávat pomalu konkrétnějších obrysů. Fotbalisté Hradce Králové vyhráli už po šesté v řadě a tříbodový zisk zaznamenalo i Ústí nad Labem. Oba se tak dělí o první dvě pozice, když mají svorně 53 bodů. Třetí Zlín jen remizoval v rámci 23. kola 2. ligy ve Vlašimi a na postup ztrácí už šest bodů.

Ústí nad Labem – Karviná 2:1 (2:1)

Hosté šli na severu Čech překvapivě do vedení, když po půlhodině hry Ciku zakončil rychlý protiútok do rozložené ústecké obrany. Radost ale Karvinským nevydržela dlouho, jen minutu. Benčíkův centr na vzdálenější tyč poslal neomylně do sítě. Ideálně načasovaný gól zaznamenal těsně před pauzou domácí Valenta, jenž nejvýše vyskočil na centr z rohu a stanovil tím konečný výsledek zápasu. Oba soupeři mohli ve druhé půli vstřelit další branky, ale gólmani se překonávali.

Sparta Praha B - Hradec Králové 0:2 (0:2)

Hradec na Spartě nemohl začít lépe. Již po deseti minutách otevřel skóre Dvořák a záhy nato zvýšil Pavel Černý. Pro něj to byl již sedmý zásah v posledních šesti zápasech a celkově 13. gól sezony. V čele tabulky střelců se tak dotáhl na vlašimského Bálka. Černý mohl dokonce jít do vedení v individuální statistice, ale gólman Pražanů mu jeho pokus ze značky pokutového kopu chytil.

Sokolov - Čáslav 0:2 (0:1)

Pokud Sokolov rychle inkasuje, je z bodovými ambicemi zle. To se potvrdilo na západě Čech i proti Čáslavi. Ve 13. minutě totiž hostující Kunášek z přímého kopu zamířil do vzdálenější šibenice a brankář Zacharda byl bez šance. Po hodině hry zahrál nejlepší hráč zápasu Kunášek standardku až na zadní tyč, kde míč do sítě hlavou dopravil Špidlen. Domácí ještě za stavu 0:1 měli příležitosti na vyrovnání, jenže v koncovce selhali. Čáslav tak získala podruhé za sebou tři body a už nefiguruje na sestupových pozicích. Nový trenér Martin Hřídel, dokázal s týmem během dvou zápasů udělat zázraky. Před jeho nástupem čekali Středočeši na výhru 11 zápasů.

Třinec - Most 0:0

Mostečtí pomalu zapomínají vnímat, jak chutná prohra. Už v pátém zápase v řadě totiž nenašli přemožitele a z Třince si odvezli bod za bezbrankovou remízu. Severočechům se na hřištích soupeře nedaří střelecky. Vždyť z posledních šesti duelů vstřelili v cizím prostředí jen dvě branky. Oběma týmům se na jaře daří sbírat remízy. Bez branek se oba aktuální soci dokonce rozešli hned třikrát ze sedmi jarních kol. V závěru zápasu byli blíže vítězství domácí, když při střelách Cepláka a Hupky, které hostující obránci vykopávali za překonaným brankářem z brankové čáry. Předtím ještě Joukl nasměroval hlavou míč do tyče.

Vítkovice - Dukla Praha 1:2 (1:1)

Domácí si připsali další porážku, která jim ještě více zkomplikovala už tak svízelnou situaci ohledně záchrany ve 2. lize. Přitom to byli právě Vítkovičtí, jenž šli po chybě hostující obrany do vedení, když se prosadil Sládek. Ve 24. minutě napřáhl Malý z 30 metrů a domácí gólman Vaclík nestačil na jeho dalekonosnou střelu zareagovat. Bylo vyrovnáno. Konečnou podobu výsledku dal v 53. minutě Svatonský, který z velkého úhlu prostřelil Vaclíka.

Opava - Jihlava 1:2 (1:0)

Do vedení šli jako první domácí, když ve 12. minutě fauloval na rohu velkého vápna jihlavský Gabriel a k následnému trestnému kopu se postavil Partyš. Ten překvapil hostujícího brankáře střelou k bližší tyči. Jihlava vyrovnala až po změně stran. Dolejš poslal patičku Mešanovičovi, ten nastřelil tyč, ale odražený míč poslal bezpečně do prázdné branky. Do vedení poslal hosty z Vysočiny do vedení Dolejš, jenž křížnou střelou nedal Novákovi v brance domácích šanci. Když už se zdálo, že si Jihlava v klidu vítězství pohlídá, sestřelil v 90. minutě gólman Uvarenko Korčiana a rozhodčí nařídil penaltu. Tu však Kolínek neproměnil.

Vlašim - Zlín 1:1 (1:1)

Hráči Zlína si znovu zkomplikovali boj o postup do první ligy. Ve Vlašimi uhráli jen remízu 1:1 a na výhru čekají již tři zápasy. Na vedoucí Hradec Králové tak ztrácejí už šest bodů.
Vlašim vyhrála čtyři z posledních pěti domácích zápasů a i proti Zlínu chtěla využít domácí tvrz. Nakročeno k tomu měla ve 21. minutě, kdy po několika nevyužitých šancích domácích obehrál Svátek soupeře a našel Jungra, který ve skluzu skóroval a potvrdil svou dobrou formu z posledních kol. O deset minut později bylo vyrovnáno. Bača využil ojedinělé šance hostí v první půli a srovnal krok. Po přestávce se sice Zlíňané snažili dokonat výsledkový obrat, ale Bača další šance již nevyužil.

Žižkov - Hlučín 1:1 (0:0)

Pražané si měli připsat v souboji proti nováčkovi soutěže tři body, jenže Viktoriáni se dlouho trápili v koncovce. Vrchol zmaru přišel čtvrt hodiny před koncem nařídil sudí po souboji Kaloda s Žižkou v pokutovém území Hlučína penaltu, ale Procházka ji střelou doprostřed branky neproměnil. Krátce nato však Kalod přece jen hlavou otevřel skóre, jenže hlučínské vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po standardní situaci nechala žižkovská obrana před bránou volného Ondrušíka a střídající hráč zachránil hostům bod.