Sparta si na juniorce Slovácka smlsla

Sparta si na Letné snadno poradila s oslabeným týmem 1. FC Slovácko a výsledkem 4:0 dál drží o skore první pozici tabulky Gambrinus ligy pžed Baníkem Ostrava.

Aktuální kolo a tabulka Gambrinus ligy

Hned ve 2. minutě se na Letné mohli sparťané radovat z úvodní trefy. Kadlec převzal na levé straně přihrávku od Wilfrieda, nahrál před branku, kde číhal nikým neatakovaný Kucka, kterému se ale míč v bezprostřední blízkosti před brankářem Vaškem zamotal pod nohy.

Slovácko zahrozilo z protiútoku v 10. minutě - Cleber z levé strany poslal centr před sparťanskou bránu, k hlavičce se dostal Nečas, ale našel jen připravenou náruč brankáře Kozáčika.

Na první gól diváci na Letné nečekali dlouho. Po čtvrthodině hry převzal za půlkou míč Wiflried, který po úniku středem vypálil těsně za hranicí pokutového území k levé tyči podél bezmocného Vaška - 1:0.

Slovácko ale nepůsobilo po obdržené brance odevzdaným dojmem. Naopak. Blízko vyrovnání se v 26. minutě ocitl Nestoroski po zaváhání Pamiče. Jeho střela však postrádala razanci a navíc zamířila přímo doprostřed Kozáčikovy branky.

Udeřio na druhé straně - v 29. minutě Žofčák zvýšil na 2:0. Jeho prudkou jedovku z hranice šestnáctky tečoval jeden z bránících hráčů Slovácka tak, že změnila směr a Vašek neměl nárok.

Po pauze se pokračovalo za vydatného deště. A šance se urodily na obou stranách. Nejprve Cleber vyhlavičkoval z brankové čáry téměř jistý gól Wilfrieda, na druhé straně Nečas z nulového úhlu trefil jen vnější stranu pravé tyče Kozáčikovy branky.

Další velká šance prišla až v 68. minutě. Po Zemanově centru hlavičkoval do odkrytého prostoru Kušnír, ale dobíhající Cleber už podruhé dostal míč z brankové čáry mimo nebezpečí.

Třetí přesný zásah si Chovancovi svěřenci připsali dvanáct minut před koncem řádné hrací doby. Žofčák z přímého kopu poslal míč před hostující branku, kde číhal Wilfried, který svým druhým gólem navýšil vedení Sparty na 3:0.

Padl i čtvrtý gól do sítě Slovácka - Zeman přihrával nadvakrát Kušnírovi a ten hlavou upravil na konečných 4:0.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)