Harry Redknapp je znovu koučem Portsmouthu

Harry Redknapp je znovu koučem Portsmouthu

Po roční pauze se na post trenéra prvoligového Portsmouthu vrátil HARRY REDKNAPP. Osmapadesátiletý kouč vedl do soboty hráče nedalekého Southamptonu a po propuštění z funkce se nechal slyšet, že zde strávil nejhorší rok svého života.

Redknapp nahradí v Portsmouthu Francouze Alaina Perrina, který dostal minulý týden vyhazov kvůli nevýrazným výsledkům klubu. Portsmouth figuruje v tabulce Premier League na 18. místě, když v patnácti utkáních nasbíral pouhých deset bodů.

Dohodu o Redknappově příchodu komplikovalo jednání klubů o odstupném, konečnou výši finančního vyrovnání kluby nezveřejnily. Portsmouth, který čeká boj o záchranu, nabízel začátkem týdne neúspěšně 50 tisíc liber hned a dalších 75 tisíc v případě, že se klub v Premier League udrží. Southampton údajně požadoval 220 tisíc.

"Celá aféra začínala poškozovat fotbal jako takový," prohlásil na klubových stránkách předseda Southamptonu RUPERT LOWE. "Portsmouth nám nabídl maxilmální částku, kterou mohl, a my ji nakonec akceptovali," dodal.

"Do příštího zápasu Portsmouthu s Tottenhamem zbývá jen pár dní. Chci, aby hráči byli připraveni. Já připravený jsem," řekl REDKNAPP televizní stanici Sky Sports News.

[ 7.12.2005 - Reuters / ČTK / eFotbal ]