Manchester zalovil v mistrovském kádru...

Manchester zalovil v mistrovském kádru...

Španělský útočník David Silva ve středu úspěšně absolvoval zdravotní testy a následně podepsal čtyřletý kontrakt s vedením Manchesteru City. Přední anglický klub zaplatí Valencii za čtyřiadvacetiletého forvarda jako odstupné 24 milionů liber. Obě strany byly na transferu dohodnuté již od konce června.

Člen španělského reprezentačního týmu, který v neděli v Jihoafrické republice dobyl poprvé v historii titul mistrů světa, očekává, že pátý klub minulého ročníku Premier League bude hrát o nejvyšší příčky. "Budu šťastný, když budeme v Lize mistrů. Nebo když vyhrajeme nějakou trofej," řekl Silva pro klubový web.

Dobře si však také uvědomuje, že prosadit se v konkurenci "Citizens" a navíc v lize, která je v současnosti mnohými označována za nejlepší na světě, nebude snadné. "Mým prvním cílem je prosadit se do týmu. Poté chci bojovat o vítězství v lize i dalších soutěžích," nastínil své plány Silva, jenž je třetí letní posilou klubu.

Manažer Roberto Mancini posiluje na všech frontách. Obranu vyztužil německý bek Jerome Boateng z Hamburku, ve středu pole se pokusí prosadit záložník Pobřeží slonoviny Yaya Touré, který přišel z Barcelony. "Roberto Mancini a Garry Cook (výkonný ředitel) mi řekli, že tu staví velmi dobrý tým s některými z nejlepších hráčů světa a chtějí bojovat o trofeje," doplnil Silva.

Jeho odchod je pro Valencii dalším citelným oslabením poté, co již v květnu odešel do Barcelony za více než 34 milionů liber obávaný kanonýr David Villa. Valencie se sice dokázala kvalifikovat do Ligy mistrů, ale nachází se v obtížné finanční situaci. Její dluhy údajně dosahují výše přes 400 milionů liber.