Beckham do AC Milán už nechce, ale co olympiáda?

Beckham do AC Milán už nechce, ale co olympiáda?

David Beckham dal veřejně najevo svou touhu hrát v dresu Británie na olympijských hrách v Londýně, které se uskuteční za dva roky. Pětatřicetiletý záložník, jenž během svého působení v Los Angeles Galaxy hrál také na hostování za AC Milán, zároveň připustil, že se v budoucnu již pravděpodobně neobjeví v některém z evropských klubů.

Beckham toužil po účasti na čtvrtém mistrovství světa v kariéře, ale účinkování v Jihoafrické republice mu zhatilo zranění. Přesto s týmem na šampionát odcestoval poté, co přijal roli jednoho z pomocníků italského kouče anglické reprezentace Fabia Capella. Nyní má však bývalý reprezentační kapitán nový cíl v podobě účasti na olympijských hrách, které v roce 2012 uspořádá Londýn.

"Pokud budu stále hrát a budu stále považován za hráče, který by byl v týmu přínosem, hrozně rád bych byl u toho," řekl Beckham ve středečním rozhovoru pro web Yahoo! V Londýně má navíc reprezentovat Británii tým, který bude složený pouze z Angličanů a nebudou v něm žádní Skotové, Velšané či Severní Irové. O to větší by mohla být Beckhamova šance.

Po problémech s achillovou šlachou Beckham již v uplynulých deseti dnech běhal a přibližně za dva měsíce by prý mohl být zpět ve hře. Až však sezona v listopadu skončí, plánuje si dát pauzu, než hledat nějaké další hostování v předních evropských klubech, což je však nezbytné proto, aby mohl nadále figurovat v Capellových plánech.

"Je to něco, o čem budu muset velmi pečlivě přemýšlet," uvedl Beckham k možnosti opětovného vyplnění přestávky v MLS hostováním v Evropě. "A upřímně řečeno si nemyslím, že se to znovu stane," připustil. Beckham totiž dává do spojitosti své zranění s velkou vytížeností v posledních dvou letech. "Zranění bylo výsledkem toho, jak tvrdě jsem pracoval v posledních dvou letech - místo odpočinku jsem hrál za AC Milán," připomněl Beckham.

"Měl jsem pro to však dobrý důvod. Dělal jsem to, abych byl členem týmu Anglie na mistrovství světa. Ale tentokrát, až sezona v Los Angeles skončí, budu odpočívat a udržovat se v kondici," nastínil své plány Beckham, který však prý stále doufá, že reprezentační kariéru uzavře až na světovém šampionátu 2014 v Brazílii poté, co ve finále vstřelí domácím vítězný gól.

Beckhamovo působení v trenérském týmu také vyvolalo spekulace, zda by nemohl jednoho dne trénovat anglickou reprezentaci. "Nosil jsem oblek, tak si lidé mohli myslet, že bych mohl třeba jednou trénovat, ale není mou touhou být trenérem fotbalového týmu, přestože tou hrou jsem vášnivě zaujatý a jsem hrozně rád, když mohu být u toho," uvedl Beckham, jenž nechyběl u osmifinálové porážky 1:4 s Německem.

"Věnoval jsem se hlavně hráčům na pravé straně hřiště, ale mluvil jsem se všemi a opravdu jsem si to (v JAR) užil. Ale trénovat tým a být jeho manažerem, to je něco, co v této fázi kariéry dělat nechci. A ani si nemyslím, že bych to někdy v budoucnu dělal," uvedl Beckham.

Když už by se pustil do trénování, dal by prý přednost dětem. "Miluju trénovat děti. To je také jeden z důvodů, proč mám své akademie - děti. Miluju pozorovat jejich tváře, když kopou do balonu. Je to jedna z věcí, které dělám opravdu rád, protože miluji ten entuziasmus a upřímnost," prohlásil Beckham.