Bývalá hvězda AC Milán Paolo Maldini ve velkých problémech se zákonem

Bývalá hvězda AC Milán Paolo Maldini ve velkých problémech se zákonem

Bývalý slavný italský reprezentant Paolo Maldini byl obviněn z korupce a daňových úniků. Spolu s někdejším obráncem AC Milán míří před soud i jeho manželka Adriana Fossaová.

Dvaačtyřicetiletý Maldini byl obviněn na základě telefonních odposlechů. Podle nich kvůli své realitní a stavební společnosti uplácel daňového úředníka Luciana Bressiho, který byl zatčen loni v červnu.

Dlouholetý kapitán "rossoneri" a italský fotbalový reprezentant prý platil Bressimu řádný poplatek 40.000 eur ročně za jeho práci daňového poradce, zároveň však minimálně dalších 185.000 eur (4,7 milionu korun) za služby nezapsané do účetních knih. Bressi údajně také chránil Maldiniho firmu před kontrolami.

V době své slávy jeden z nejlepších světových obránců Maldini hrál v dresu AC Milán čtvrt století, získal s ním sedm ligových titulů a pět triumfů v Poháru mistrů evropských zemí či Lize mistrů. Za národní mužstvo nastupoval do roku 2002, kapitánskou pásku měl na ruce v rekordních 74 zápasech. Kariéru ukončil loni v červnu.