Slavia porazila Mladou Boleslav a poprvé v sezóně bere tři body

Ve šlágru 3. kola Gambrinus ligy přivítala Slavia v Synot Tip Aréně Mladou Boleslav. Utkání rozhodl jedinou brankou střídající Stanislav Vlček.

Slavia nastoupila do zápasu bez Petera Grajciara, který má namířeno do týmu tureckého nováčka Konyasporu. V prvních minutách si příležitosti vytvářela spíše Slavia. Po centru Petra Trappa z levé strany měl ve 26. minutě gól na noze Ondřej Čelůstka, s jeho slabou střelou si gólman Miller poradil. Stejně tak chytil i tvrdou střelu Milana Černého. Po půlhodině nahrál Chramostovi do volného prostoru Mendy, včas ale dokázal zasáhnout Hubáček a odebrat mu míč. V závěru poločasu se Slavia dostala do stoprocentní šance, do pokutového území centroval Jaroslav Černý, míč však ani jeden hráč nezasáhl. Po rohovém kopu dokázal vystřelit opět Jaroslav Černý, branka však nepadla ani z následné dorážky Ondřeje Čelůstky. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu se do vedení mohla dostat Mladá Boleslav. Po rohu Opiely se k hlavičce v pokutovém území dostal nestřežený Chramosta, zamířit přesně ale nedokázal. Jaroslav Černý prošel až k pokutovému území, nahrával Vlčkovi, ten ale Millerovu branku minul. Do své druhé gólovky se dostal Jan Chramosta. Boleslavský mladík běžel sám na Vaniaka, jeho střela těsně minula tyčku branky sešívaných. V 75. minutě hrubě chybovala obrana Mladé Boleslavi. Po volném kopu Karola Kisela se dostal k balonu osamocený Stanislav Vlček a hlavou ho umístil z záda brankáře Millera. Vlček se ocitl i v další šanci, obešel obránce Johanu, do branky však nezamířil. Blízko k premiérové střele měl i Zákostelský, po rohu se dostal k hlavičce, která skončila těsně vedle. V nastavení spálili gólovou tutovku jak Milan Černý, tak Karol Kisel. I tak zůstávají všechny body domácí Slavii.

Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:0