Ancelotti svému Drogbovi příliš nevěří

Ancelotti svému Drogbovi příliš nevěří

Renomovaný italský stratég londýnské Chelsea Carlo Ancelotti prohlásil, že nečeká, že by mohl Zlatý míč pro nejlepšího hráče světa ovládnout jeho svěřenec Didier Drogba, který dal přitom v uplynulé sezóně ve všech soutěžích úctyhodných sedmatřicet branek.

Reprezentační útočník Pobřeží Slonoviny si navíc nevede špatně ani v právě probíhajícím ročníku. Nastoupil v devíti zápasech a na své konto si připsal šest branek a stejný počet gólových přihrávek.

Zkušený Drogba je jedním ze tří hráčů "Blues", kteří se nalézají na seznamu, z něhož vzejde vítěz "Ballon d'Or". Ancelotti se však domnívá, že předpoklady uspět má jen fotbalista, který má za sebou finálovou účast v Lize mistrů. Bývalý trenér AC Milán proto na zisk prestižní ceny favorizuje nějakou oporu úřadujícího mistra Serie A Interu.

"To, kdo Zlatý míč získá, závisí na týmu, jehož dres hráč obléká. Jestliže nejste ve finále Ligy mistrů, triumfovat v anketě je velmi těžké. V této sezóně ho Drogba nevyhraje, pokud bychom letos vyhráli Ligu Mistrů, pak bude mít šanci i některý z našich hráčů. Tentokrát to poputuje do Interu," předpovídá vůdce aktuálního lídra Premier League.