Mourinho se kvůli Portugalsku postaví svému Madridu

Mourinho se kvůli Portugalsku postaví svému Madridu

Portugalsko jde do boje o pořádání golfového Ryder Cupu v roce 2018 v čele s José Mourinhem. Trenér Realu Madrid sice sám golf nehraje, přesto se stal ambasadorem kandidatury přímořského Herdada de Comporta.

eFotbal na Twitteru

"Vždycky hraju na vítězství a chci Portugalsko proslavit po celém světě. Comportě, která navíc leží nedaleko rodného Setúbalu, jde o stejnou věc," nechal se slyšet "The Special One".

Bývalý trenér Porta a Chelsea se v boji o uspořádání prestižního souboje golfistů Evropy a USA postaví mimo jiné proti "svému" Madridu. Dalšími uchazeči jsou také Německo, Francie a Holandsko.

V roce 2012 se Ryder Cup uskuteční v Chicagu, za další dva roky jej uvidí skotské Gleneagles a v roce 2016 se bude hrát v Minnesotě. O hostiteli pro rok 2018 se rozhodne na jaře.

Mourinhovi hrozí další trestJosému Mourinhovi hrozí trest za slovní přestřelku s Manuelem Preciadem z Gijónu. Komise španělské vlády, která má na starost boj s násilím a nesnášenlivostí ve sportu, totiž vyzvala tamní svaz, aby oba kouče potrestal.

"Ve stínu článků v některých mediích o slovní výměně mezi trenéry, jsme se shodli, že se podíleli na vytvoření nepřátelské atmosféry," uvedla komise v prohlášení. "Jsme přesvědčeni, že v budoucnu je naprosto nezbytné něčemu takovému zabránit a vyzvali jsme fotbalový svaz k příslušným disciplinárním krokům," dodala.

Mourinho odstartoval slovní přestřelku po ligové prohře Gijónu s Barcelonou. Po ní prohlásil, že některé týmy staví v zápasech s Barcelonou slabší sestavu a předem se tak vzdávají proti rivalovi Realu naděje na úspěch. Což si Preciado nenechal líbit a Mourinha označil za mimozemšťana a předpověděl mu trenérský krach.

Bývalý trenér Porta, Chelsea a Interu Milán je svou prostořekostí a jedovatými poznámkami proslulý stejně jako trenérskými úspěchy. O případném trestu bude španělská disciplinárka rozhodovat příští týden a Mourinhovi tak hrozí, že přijde o prestižní duel s Barcelonou (29. listopadu). Portugalský kouč si navíc odpykává dvouzápasový trest za nadávky rozhodčímu, který mu měl vypršet po sobotním v duelu s Bilbaem.