Nedvědova role? Třeba přemlouvání Del Piera

Nedvědova role? Třeba přemlouvání Del Piera

Čerstvý člen představenstva Juventusu Pavel Nedvěd stále považuje Alessandra Del Piera za hráče, který může být "Staré dámě" platný. Česká legenda se domnívá, že má jeho o dva roky mladší kamarád pořád spoustu energie na to, aby mohl na turínském stadionu a třeba i Delle Alpi stále hrát.

eFotbal na Twitteru

Nový turínský ředitel věří, že si Juve na konci aktuální sezóny nemůže dovolit bývalého italského reprezentanta se "zlatou aurou" ztratit. Podle jeho slov je zdrojem energie pro budoucí prosperitu předního italského klubu.

Šestatřicetiletý kanonýr, jenž obléká černobílý dres již od roku 1993, prý velmi vážně uvažuje o tom, že po vypršení současného kontraktu Juventus za půl roku opustí. Pokud by však zaúřadoval vliv jeho bývalého dlouholetého spoluhráče, italská legenda, jejíž konto zdobí více než dvě stě branek za Turín, by ale tak učinit nemusela...

"Del Piero? Je to ikona a symbol klubu. Vždy první v pořadí a příklad pro všechny. Má právo myslet dopředu, ovšem očekávám, že bude i nadále hrát u nás," pronesl bývalý hráč Sparty či Lazia, jenž současně prozradil náplň své nové práce: "Pohybuju se v blízkosti Giuseppe Marotty a Luigi Delneriho, ale jsem i u mužstva. Chodím za hráči, mluvím s nimi a pomáhám těm, kteří to potřebují," vysvětlil držitel Zlatého míče za rok 2003.