Ferguson: Nasazení Rooneyho zvážíme

Ferguson: Nasazení Rooneyho zvážíme

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney se po měsíční pauze zaviněné zraněním kotníku chystá na návrat. Na trávníku by se mohl objevit už v sobotním ligovém utkání s Wiganem. Anglický reprezentant by se před domácím publikem na Old Trafford objevil poprvé po komplikovaném jednání o prodloužení smlouvy.

Rooney se nedávno vrátil z týdenního pobytu ve Spojených státech amerických, kde pracoval především na získání kondice. "Proto zatím příliš netrénoval s míčem. Jeho nasazení budeme muset zvážit. Možná se dostane na lavičku, ale nemyslím si, že by hrál od začátku," řekl klubovému televiznímu kanálu trenér Alex Ferguson.

Pětadvacetiletý útočník se může dočkat od fanoušků Manchesteru smíšených reakcí. Někteří jsou rádi, že se klubu uvázal na dalších pět let, ale jiní mu nemohou odpustit předchozí ostrou kritiku týmu a výroky o tom, že chce z Manchesteru odejít.

Pokud by Rooney nehrál v sobotu, mohl by být k dispozici na středeční zápas Ligy mistrů na hřišti Glasgow Rangers. Ve Skotsku si může Manchester definitivně zajistit postup ze skupiny.